LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 02. augusts
Stefans, Normunds
Ludza
Cloudy
18°C
 
A A A

SIA “Ludzas medicīnas centrs” jauna ultrasonogrāfijas iekārta

Ultrasonogrāfija (USG) ir efektīvs un medicīnā neaizstājams diagnostikas veids, tāpēc to izmanto dažādās medicīnas nozarēs visa vecuma pacientiem. USG ļauj ātri un precīzi noteikt diagnozi, sekot pacienta veselības stāvoklim un atklāt dažādas saslimšanas jau to agrīnā stadijā. Izmeklējums nav kaitīgs, jo tajā izmanto ultraskaņu – augstfrekvences skaņu viļņus.

SIA “Ludzas medicīnas centrs” iegādājās jaunu, inovatīvu, premium klases aparatūru – ultrasonogrāfijas iekārtu RESONA 7 ar pilnu aprīkojumu un programmatūru. Tā ir unikāla, droša, neinvazīva diagnostikas iekārta, kas ļauj izmeklēt dažādus orgānus: vēdera dobuma parenhimatozus orgānus – orgānu un mīksto audu struktūru un pataloģijas, liesu, aknas, nieres, virsnieres, limfātiskos mezglus, iegurņa dobuma orgānus (sievietēm – dzemdi, olnīcas, olvadus; vīriešiem – priekšdziedzerus). Šī iekārta ļauj ļoti precīzi sekot augļa intrauterīnai attīstībai un savlaicīgi diagnosticēt iedzimtu pataloģiju. Kardioloģijā, veicot sirds asinsvadu izmeklējumus, konstatē sirds muskuļu apasiņošanas traucējumus, trombu veidošanos, veicot doplerogrāfijas, izmeklējot asinsvadus, nosaka smadzeņu asinsvadu funkcionālo stāvokli, apasiņošanas traucējumus.  Izmeklējot ekstremitāšu asinsvadus savlaicīgi nosaka artēriju vai vēnu  pataloģiju.

Ļoti lielas iespējās ir ar šo iekārtu savlaicīgi diagnosticēt  onko pataloģiju, meklējot dažādus veidojumus, tilpuma procesus. Zemādā tās ir lipomas un citi labdabīgi vai ļaundabīgi audzēji. Vēderam tā ir vēdera dobuma orgānu pataloģija. Ļoti efektīva ir šī ultrasonogrāfijas iekārta krūts dziedzeru vēža savlaicīgai diagnostikai.

Jaunā USG diagnostikas iekārta nodrošinās SIA “Ludzas medicīnas centrs” ārstiem precīzas un augstvērtīgas diagnostikas iespējas. Viņi atzīst – jo jaunākas, labākas ir medicīnas iekārtas, labāka redzamība un izšķirtspēja, jo savlaicīgāk un precīzāk iespējams noteikt diagnozi, kas, savukārt, nodrošina arī labākus ārstēšanas rezultātus.

Turklāt ar šīs iekārtas palīdzību USS kontrolē, var veikt arī ļoti precīzas ārstnieciskās manipulācijas – punktēt bojāto orgānu, veikt asiņu, strutu kolekciju drenāžu, ievadīt zāles tieši pataloģijas vietā.

Visus izmeklējumus ir iespējams veikt uz vietas tepat Ludzā SIA “Ludzas medicīnas centrs”, nav jāapmeklē galvaspilsēta vai cita lielāka pilsēta, lai veiktu USG izmeklējumus un noteiktu diagnozi. Sertifikātu darbam ar šo iekārtu saņēma vairāki SIA “Ludzas medicīnas centrs” ārsti.

Ultrasonogrāfijas RESONA 7 iekārta ir iegādāta projekta “Kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošana SIA “Ludzas medicīnas centrs” attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” ietvaros.

Projekts “Kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošana SIA “Ludzas medicīnas centrs” attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” (Nr.9.3.2.0/18/I/013) tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.3.2. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru 3. kārta” ietvaros ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējumu.

Rakstu sagatavoja projektu vadītāja Ilona Mekša

coloring.cool