LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 04. augusts
Romāns, Romualds, Romualda
Ludza
Intermittent clouds
19°C
 
A A A

19. un 20. septembrī – informatīvi pasākumi par zāles resursu izmantošanu

Ludzas novada pašvaldība, kas piedalās projektā par zāles resursu izmantošanas alternatīvām – LIFE Grassservice-, septembrī visus interesentus aicina uz projekta informatīvajiem un demonstrācijas pasākumiem.

Projekta mērķis ir nodrošināt bioloģiski vērtīgu zālāju uzturēšanu, veicinot alternatīvas pieejas zāles izmantošanai. Projekta ietvaros tiek pētītas divu biodegvielu – biogāzes un biobutanola – ražošanas iespējas no zāles biomasas, sākotnēji izstrādājot piemērotākās tehnoloģijas un pēc tam pārbaudot tās praksē. Biogāzi var izmantot kā kurināmo mājas apsildei un ēdiena gatavošanai, savukārt biobutanols ir laba alternatīva benzīnam. Rīgas Tehniskā universitāte ir sagatavojusi biobutanola ražošanas pilotiekārtu, kuras darbība interesentiem jau tiek demonstrēta universitātes telpās. Savukārt SIA BioRE speciālisti izstrādājuši biogāzes ražošanas prototipu, kas nodrošina arī biogāzes pārstrādi siltumenerģijā un elektrībā.

Ludzas novadā projekta ietvaros veikti arī bioloģiski vērtīgo zālāju atjaunošanas darbi starp Dunākļa un Mazo Ludzas ezeru, kuru mērķis bija veicināt vienlaidus vērtīgo zālāju platības veidošanos un uzlabot to bioloģisko kvalitāti. Teritorijā tika cirsti krūmi un koki, veikta sakņu izraušana un frēzēšana, kā arī kaisīts siens, lai veicinātu augu sēklu izplatīšanos. Atjaunojamās platības izvēlei kā viens no nozīmīgiem apstākļiem kalpoja arī tās novietojums: teritorija atrodas ainaviski pievilcīgā vietā, kura kalpo Ludzas iedzīvotāju atpūtas vajadzībām.

Septembra vidū tiek plānota informatīvu un demonstrācijas pasākumu virkne uzņēmējiem, studentiem, speciālistiem un visiem interesentiem, kuru laikā projekta eksperti iepazīstinās ar iegūtajiem rezultātiem par zāles biomasas resursiem Ludzas novadā un to izmantošanu, zālāju atjaunošanas rezultātiem un izstrādātajām tehnoloģijām biogāzes un biobutanola ieguvei no zāles biomasas. Pasākumu dalībniekiem būs iespēja apmeklēt biogāzes un biobutanola ražošanas pilotiekārtas, lai klātienē izzinātu iekārtu tehnoloģiskos aspektus.

19. septembrī

plkst. 9:00 – Biznesa rīts: uzņēmējdarbības attīstības iespējas Ludzas novadā

Pasākuma programma

Pasākuma norises vieta: Lielā zāle, 3. stāvs, Ludzas novada pašvaldības administratīvajā ēkā Raiņa ielā 16, Ludzā

plkst. 14:30 – Jauno tehnoloģiju pēcpusdiena: seminārs studentiem par alternatīvām atjaunojamās enerģijas ražošanas iespējām

Pasākuma programma

Pasākuma norises vieta: Lielā zāle, 3. stāvs, Ludzas novada pašvaldības administratīvajā ēkā Raiņa ielā 16, Ludzā

20. septembrī

plkst. 9:30 – Vai zālājiem ir nākotne Ludzas novadā: informatīvs seminārs iedzīvotājiem par projekta LIFE Grasservice  rezultātiem

Pasākuma programma

Pasākuma norises vieta: Lielā zāle, 3. stāvs, Ludzas novada pašvaldības administratīvajā ēkā Raiņa ielā 16, Ludzā

plkst. 14:30 – Ideju darbnīca skolēniem: ko darīt ar Ludzas novada pļavām?

Pasākuma programma

Pasākuma norises vieta: Lielā zāle, 3. stāvs, Ludzas novada pašvaldības administratīvajā ēkā Raiņa ielā 16, Ludzā

Visi semināri ir bez maksas, tie notiks Ludzas novada pašvaldībā, Raiņa ielā 16. Plašāka informācija un pieteikšanās pie Attīstības un nekustamā īpašuma nodaļas vadītājas Ilonas Igovenas, tel. 65707134. Aicinām apmeklēt arī projekta mājas lapu http://grassservice.balticgrasslands.eu, lai uzzinātu vairāk par projekta aktivitātēm un jaunumiem.

Ilona Igovena,

projekta koordinatore Ludzas novadā

Informācija publicēta 04.09.2017.

Informācija aktualizēta 13.09.2017.

coloring.cool