LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Partly cloudy
-19°C
 
A A A

Septembra peldūdens kvalitātes pārbaužu rezultāti

V-115-13Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija) informē, ka šā gada peldsezonas pēdējās peldūdens kvalitātes pārbaudes 56 oficiālajās peldvietās liecina, ka paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums konstatēts Daugavpils pilsētas Šūņu ezera peldvietā, kurā ieteikts nepeldēties, bet pārējās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām un tajās peldēties ir atļauts.

Vienlaikus Inspekcija informē, ka pēdējo divu nedēļu laikā biežo lietusgāžu dēļ ir pasliktinājusies ūdens kvalitāte vairākās neoficiālajās peldvietās, kurās noteikti peldēšanās ierobežojumi.

Paaugstināta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ peldēties nav ieteicams:

  • Ropažu novadā, Lielajā Juglas upē, peldvietā “Zaķumuiža” un peldvietā aiz Ropažu kapsētas.

Savukārt aizliegums peldēties noteikts sekojošās neoficiālajās peldvietās:

  • Rīgā, Mazajā Daugavā, pie Lucavsalas pieminekļa,
  • Ropažu novadā, Tumšupē, peldvietā pretī mājām “Zītari”.

Oficiālā šīs vasaras peldsezona Latvijā noslēgsies 15. septembrī.

*Jaunāko informāciju par peldvietu ūdens kvalitāti gan oficiālajās peldvietās, gan tajās neoficiālajās peldvietās, kur ūdens kvalitātes analīzes tiek veiktas par pašvaldību līdzekļiem, skatīt Inspekcijas tīmekļa vietnes www.vi.gov.lv sadaļā Vides veselība –> Peldūdens –> Peldūdens monitorings.

Informāciju sagatavoja

Veselības inspekcijas Vadītāja biroja preses sekretāre Agita Antonāne

sadarbībā ar Sabiedrības veselības uzraudzības nodaļu

coloring.cool