LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-5°C
 
A A A

Seniori aktīvi piesakās bezmaksas datorapmācībām

Kopš Lattelecom organizētā senioru apmācības projekta „Pieslēdzies, Latvija!” izsludināšanas šī gada aprīlī, projektā iesaistījušies 80 skolotāji no visas Latvijas, tomēr, kā liecina pirmo divu mēnešu pieredze – senioru interese un saņemto pieteikumu skaits – pieprasījums pārsniedz apmācību iespējas. Pirmo pāris mēnešu laikā uz projekta tālruni 80000822 ir saņemti vairāk nekā 1500 pieteikumu – tikpat, cik pagājušā gadā tika apmācīti kopumā. Tā kā pieteikties var arī pie skolotājiem individuāli, tad faktiskais mācīties gribētāju skaits ir vēl lielāks. Maijā un jūnijā, paralēli skolotāju apmācībām, pirmie seniori atgriezās skolas solā, un līdz Līgosvētkiem jaunās zināšanas bija apguvuši 500 seniori jeb 40 grupas.

„Tie ir savi līdzcilvēki, kaimiņi, novadnieki un daudzi citi, kuriem varam palīdzēt spert pirmos soļus datorprasmju apguvē, līdz ar to paplašinot viņu iespējas – vienam atrast darbu, citam saziņu ar tuviniekiem, vēl kādam – atvieglot piekļuvi jaunākajām ziņām. Mācīties gribētāju netrūkst, turklāt daudzviet pieprasījums pārsniedz iespējas, tāpēc aicinām arī citus skolotājus pieteikties projektam. Vēl ir vairāk nekā četri mēneši laika, un pieeja ir gana elastīga – skolotājs pats nosaka apmācību grafiku un vietu. Joprojām ir visas iespējas par labo darbu gūt gandarījumu un kā pateicību saņemt portatīvo datoru,” skaidro Kerli Gabriloviča, Lattelecom komercdirektore. „Protams, reģionos situācija ir atšķirīga – dažviet nav nevienas skolas, piemēram, Valkā, Saldū, Aizkrauklē, Krāslavā, bet Rīgas apkaimē pat 17 skolas nespēj uzņemt daudzos interesentus. Interneta vietnēs www.piesledzieslatvija.lv un www.1188.lv var aplūkot karti ar apmācību vietām.”

Sociāli nozīmīgais projekts „Pieslēdzies, Latvija!” norisinās ar LR Labklājības, Izglītības un zinātnes ministriju atbalstu, aicinot iesaistīties informātikas skolotājiem un skolas piešķirt telpas apmācību norisei. Skolotājam jāveic piecas senioru grupu datorapmācības, sniedzot gan teorētiskās, gan arī praktiskās iemaņas darbam ar datoru, atbilstoši izstrādātajai apmācību programmai. Pateicībā par skolotāju ieguldīto darbu, Lattelecom dāvinās jaudīgu portatīvo datoru.

Ikviens interesents vecumā pēc 50 gadiem apmācībām var pieteikties līdz pat oktobrim, zvanot uz „Pieslēdzies, Latvija!” bezmaksas tālruni 80000822, interesējoties savas pilsētas pensionāru biedrībās, kā arī atsaucoties uz pašu skolotāju publicēto kontaktinformāciju. Skolotāji, kuri vēlas iesaistīties projektā, aicināti zvanīt uz minēto tālruņa numuru. Turklāt šovasar atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem par datoru lietošanu palīdz rast konsultanti Lattelecom klientu apkalpošanas centros visā Latvijā: Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā, Ventspilī un Rīgā (Brīvības ielā 33 un tirdzniecības centrā „Spice”) katru trešdienu plkst.11:00-14:00 līdz pat augusta beigām.

Pagājušajā gadā vairāk nekā 1500 seniori apguva pirmās iemaņas darbam ar datoru un internetu. Šogad, pateicoties skolotāju iesaistei Lattelecom organizētajās apmācībās „Pieslēdzies, Latvija!”, projekts notiek ar vēl plašāku vērienu – plānots ne tikai četrkāršot apmācāmo skaitu, bet arī paplašināts apmācāmo loks, bezmaksas datorapmācības piedāvājot cilvēkiem vecumā pēc 50 gadiem. Apmācības, tāpat kā pērn, tiek organizētas nelielās grupās – pa 14 dalībniekiem katrā grupā. To ilgums ir trīs dienas, apmācībām veltot četras mācību stundas (45 minūtes katra) ik dienu. Projekts norisināsies visā Latvijā līdz pat rudenim, tāpēc apmācībām joprojām var pievienoties ikviens seniors.

Līga Bite

Lattelecom Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

coloring.cool