LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Partly cloudy
-3°C
 
A A A

Seminārs “Atjaunojamo energoresursu izmantošana mājsaimniecību sektorā”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latgales plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centru š.g. 18.oktobrī no plkst. 11:00 līdz plkst. 14:30 Daugavpils novada Kultūras un izglītības centrā Daugavpilī, Dobeles ielā 30 rīko informatīvu semināru projektu iesniedzējiem Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansēto projektu atklātā konkursā “Atjaunojamo energoresursu izmantošana mājsaimniecību sektorā”.

KPFI atbalstu iespējams saņemt, piesakot projektus konkursa “Atjaunojamo energoresursu izmantošana mājsaimniecību sektorā” otrajā kārtā. Kopējais otrās kārtas pieejamais finansējums ir 6 975 559,16 lati. No šiem līdzekļiem vienam projektam maksimāli pieejamā summa būs līdz 50% no kopējām projekta izmaksām, bet ne vairāk kā 7000 lati.

Konkursa mērķis ir atbalstīt mazu jaudu iekārtu iegādi un uzstādīšanu dzīvojamajās mājās, kas ļauj izmantot siltumenerģiju un elektroenerģiju no atjaunojamajiem resursiem, piemēram, saules baterijas, vēja ģeneratorus, biomasas apkures katlus, siltumsūkņus un citus. Pieteikties atbalstam var dzīvojamās mājas īpašnieks vai daudzdzīvokļu nama dzīvokļu īpašnieku veidota biedrība.

Pirmajā konkursa kārtā bija vērojama ļoti liela iedzīvotāju atsaucība. Finansējumu saņēma vairāk nekā 1200 projekti, no kuriem apmēram 38% paredz mājsaimniecībās iegādāties vai uzstādīt siltumsūkņus, bet 34% – saules kolektoru sistēmas.

Lai piedalītos seminārā un saņemtu izdales materiālus, aicinām iepriekš pieteikties, norādot vārdu, uzvārdu, organizāciju, e-pasta adresi, semināra norises vietu un datumu, līdz š.g. 17.oktobrim plkst.14:00, nosūtot e-pastu uz adresi: oskars.zugickis@latgale.lv vai zvanot: 65423801