LV EN

Piektdiena, 2022. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Mostly clear
-7°C
 
A A A

Savvaļas dzīvniekus vakcinē pret trakumsērgu

20. augustā Latvijas teritorijā uzsākta savvaļas lapsu un jenotsuņu kārtējā vakcinācija pret trakumsērgu.
Vakcinācijai tiek izmantota dzīva novājināta trakumsērgas vīrusa SAD BERN MSV Bio 10 celmu saturoša vakcīna „Lysvulpen por.a.u.v.”. Vakcīna šķidrā veidā ievietota folija kapsulā, kas iestrādāta barības apvalkā. Ēsma izskatās kā brūngans kubiņš, nedaudz mazāks par sērkociņu kastīti. Vakcīnas ar lidaparātu palīdzību tiks izvietotas vienmērīgi visā Latvijas Republikas sauszemes teritorijā, ieskaitot piepilsētas un neapdzīvotas pilsētu teritorijas, uz ikm2 izsviežot 23-25 vakcīnas ēsmas ar 500 metru atstarpi starp lidojumu joslām.
Pēc PVD sniegtās informācijas vakcīna nav bīstama ne cilvēkiem, ne apkārtējai videi. Tomēr, kad vakcīna (nevis ēsma) nonāk uz gļotādas vai brūcē, cilvēkam būtu ieteicama antirabiskā palīdzība atbilstoši „Verorab” vakcīnas lietošanas instrukcijai, kura ir pieejama Zāļu valsts aģentūras mājas lapā: http://www.zva.gov.lv/index.phD?id=377&sa=377&top=l 12.
Ja nepieciešama papildus informācija, lūdzam sazināties ar Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāju Irinu Lucenko, tālr. 67081504.