LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Showers
9°C
 
A A A

„Saules lietus Latgalē” žilbinās ar košu varavīksni

Paaskumi_Saules_lietusSestdienas, 13. augusta, vakarā Ludzas parka estrādē notiks tradicionālais Starptautiskais bērnu un jauniešu muzikālais festivāls „Saules lietus Latgalē – 2016”. Uz to tika aicināti jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kuri darbojas popgrupās, mūsdienu deju grupās, dzied duetā vai kā solisti.

Koncertā priecāsimies par četru valstu jauniešiem. Redzot repertuāru, var secināt – tiksim iepriecināti ar košiem, mūdienīgiem un daudzkrāsainiem priekšnesumiem.

Koncertu vadīs populārais TV raidījumu un pasākumu vadītājs Māris Grigalis.

Seši dalībnieki mums, ludzāniešiem, labi zināmi – solistes Valērija Satibaldijeva (pedagoģe Evita Podoļeca), Guna Leščinska un Viktorija Leščinska (pedagoģe Aina Kairova), saksofonists Daniels Podoļecs, popgrupa „Cielaviņa” (vadītāja Lolita Greitāne) un Ludzas BJC kolektīvs „Fouette” (pedagogs Oksana Štrauha).

Vairāki dalībnieki festivālā pieteicās no Ludzas sadraudzības pilsētām.

Lietuvas Republikas Moletai pārstāvēs vietējā kultūras centra soliste Iveta Svilainite. Jaunietei ir 17 gadi. Viņas pedagoģe – Rita Pelakauskiene. Iveta dziedās divas dziesmas angļu valodā „Lush Life” (zviedru dziedātājas Sāras Lāšones /Zara Larsson/ hīts) un „Free”, ko izpilda pazīstamais Austrumlondonas kvartets „Rudimental” (feat Emeli Sande).

No Novopolockas (Baltkrievijas Republika, Vitebskas apg.) uz „Saules lietu Latgalē” ieradīsies mūsdienu deju grupa „WATTS!”, kurā dejo jaunieši no 12 līdz 31 gada vecumam. „WATTS!” izpildīs divas dejas – horeogrāfe ir grupas vadītāja  Ksenija Šelega.S_Rimsa_Saules_lietus_2014 (45)

No Vitebskas apgabala Glubokoje ieradīsies horeogrāfijas ansamblis „Radostj” („Prieks”) un soliste Ella Gembicka (25 gadi). Pedagoģe Gaļina Hudjakova. Viņas foreogrāfijā veidotos divus priekšnesumos, ko sniegs ansamblis „Radostj”, izmantota mūzika no dziesmām, ko izpilda amerikāņu popzvaigzne Kristīna Agilera un ukraiņu dziedātāja Tīna Karola. Savukārt Ella Gembicka izpildīs horeogrāfisko kompozīciju „Mana Baltkrievija” („Белорусь моя” mūzikas autors E. Zavadskis).

No Sanktpēterburgas (Krievijas Federācija) ieradīsies bērnu šovgrupa „Samanta”, kuru vada Krievijā slavenā komponiste Jevgenija Zaricka (viņas nopelni atzīmēti ar vairākām augstām KF balvām un UNICEF diplomu). Grupai ir iespaidīgas tradīcijas, tā darbojas jau 30 gadus. Kolektīvā iesaistīti bērni un jaunieši no 5 līdz 19 gadu vecumam. Grupa darbojas Vasilija salas rajona jauniešu namā. Uz Ludzas parka estrādes Pēterburgas jaunieši izpildīs divas dziesmas (horeogrāfe Arina Zaricka).

Arī Ludzai tuvākās Krievijas pilsētas Sebežas pārstāvji iepriecinās mūs ar trim priekšnesumiem. Sebežas bērnu mākslas skolas audzēkņi Jaroslavs Šumkovs, Mihails Kiričenko un Ivans Kiričenko, apvienojušies trio, izpildīs trīs nelielas kompozīcijas. Puišu vecums 9 – 10 gadi. Viņu pedagogs Vladimirs Šakurovs. Trio darbojas divus gadus, bet vairākkārt ļoti sekmīgi piedalījies sava apgabala un arī starptautiska mēroga konkursos.

Mums tuvākā pilsēta ir Rēzekne, to pārstāvēs Santas Kairovas vadītā grupa „Heroes Crew”. Tā jau sešus gadus darbojas Deju studijā „Stop Time Dance Studio”. Grupā dejo 14 – 18 gadus veci jaunieši. Ludzā jaunieši uzstāsies ar kompozīciju „Formation”. Jūlijā Istrā notikušajā deju festivālā grupa „Heroes Crew” pārsteidza visus ar savu efektīgo šovu: kostīmiem, gaismām, profesionalitāti.

Ludzas jaunās solistes koncertam pieteikušas šādas dziesmas: Valērija Satibladijeva – „One night only” (Henrijs Krigers) un „Ja vernusj” (Igors Taļkovs), Valērija Leščinska – „Kukuška” (Viktors Coja dziesma, Konstantina Meladzes aranžējums).

Grupa „Cielaviņa” kopā ar Intaru Busuli dziedās dziesmu „Viss ir iespējams”.

Koncertā ir iespējamas izmaiņas, jo grupas un solisti, būdami radošas personības, vēl apsver iespējas savas uzstāšanās papildināt ar spilgtām kompozīcijām.

Informāciju sagatavoja Ērika Bondarenko,

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool