LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Saņemts ziedojums saules pulksteņa izbūvei

KZ8A8627Ludzas novada pašvaldība īsteno Ludzas pilsētas laukuma rekonstrukciju Stacijas un Raiņa ielas krustojumā, Ludzā, Ludzas novadā. Papildus šiem rekonstrukcijas darbiem tiek veikta horizontāla saules pulksteņa „Sagaidīsim saullēktu Ludzā” izbūve. Saules pulkstenis ir kultūrvēsturiski nozīmīgs un reizē arī izglītojošs dizaina objekts, kura lielākā vērtība ir interaktivitāte. Līdzdarbojoties pilsētas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja ne tikai nolasīt precīzu laiku, bet arī iepazīties ar Ludzas pilsētas vēsturi laika periodos un svarīgākajiem kultūras objektiem Ludzas novadā. Nozīmīgi ir tas, ka šis objekts atrodas vēsturisko norišu vietā – Ludzas pilsētas centrā, kas ir senākā Latvijas pilsēta. Saskaņā ar pašvaldības veiktā atklātā konkursa rezultātiem, horizontālā saules pulksteņa izbūves izmaksas sastāda EUR 114 548. Pašvaldība lūdza finansiāli atbalstīt saules pulksteņa izbūvi, uz ko arī atsaucās uzņēmējs Juris Savickis, ziedojot šim projektam EUR 30 000.

KZ8A8615Juris Savickis ir latviešu uzņēmējs un sporta funkcionārs. Karjeras laikā darbojies vairākos uzņēmumos, bet kopš 1996. gada ir gāzes importētāju kompānijas “Itera Latvija” prezidents. Sporta nozarē Savickis ir Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētājs, Latvijas Tenisa savienības prezidents un Eiropas tenisa asociācijas Attīstības komitejas loceklis. 2013. gadā Juris Savickis kļuva par Gada mecenātu Ludzas novadā. Apbalvojums tika piešķirts par Ludzas novada mikrouzņēmēju un pašnodarbināto personu biznesa projektu finansiālu atbalstu un atbalstu novada sporta infrastruktūras sakārtošanai.

Informāciju sagatavoja

Alīna Fjodorova

RISEBA studente

coloring.cool