LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 02. augusts
Stefans, Normunds
Ludza
Partly cloudy
16°C
 
A A A

Saņemts dāvinājums no draugiem Vācijā

Šonedēļ Ludzas novadā ciemojās draugi no Vācijas Aue novada. Sadarbības līgums ir noslēgts starp Aues novada pašvaldību un Ludzas, Ciblas, Kārsavas un Zilupes novada pašvaldībām. Viens no mūsu pašvaldību sadarbības virzieniem ir sociālā palīdzība, ko vācu draugi sniedz mums.

Bad Bodenteihas Latvijas draugu klubu pēc Rolfa Simona aiziešanas mūžībā 2016. gada 9. decembrī vada Tomass Grams. No Ludzas novada pašvaldības šo sadarbību koordinē novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte.

Viņa informē, ka 12. jūnijā uz Ludzu tika nogādāts īpašs sūtījums – 15 tūkst. autiņbiksīšu pieaugušiem cilvēkiem, kas ir sadalīts visu četru novadu Sociālajiem dienestiem. 1,5 tūkstošus autiņbiksīšu ir ziedojusi Bokelas ciema pansionāta vadība. Bokelas ciems atrodas kaimiņos Bad Bodenteihai. Paši vācieši šo pansionātu sauc par miera un atpūtas ostu “Romantika”.

Ludzas novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Lilita Gorbunova–Kozlova informē, ka daļa autiņbiksīšu nodota Sociālās aprūpes centram “Ludza” Garbaros, kur tās tiks izmantotas klientu vajadzībām, daļa – Raipoles sociālo dzīvokļu iemītniekiem, bet daļa paliek Sociālajā dienestā, un tiks izmantota personām, kas tiek aprūpētas mājās.

– Esam ļoti pateicīgi draugiem Vācijā, kas atceras par mūsu cilvēkiem un ziedo tik labas un vērtīgas lietas, bez kurām mūsu Sociālās dienesta aprūpē esošie cilvēki nevar iztikt. Pateicamies un priecājamies par draudzību! – saka Ludzas pašvaldības pārstāves.

Līga Kondrāte piebilst, ka tas nav pirmais līdzīgs sūtījums, ko mūsu novadi un to sociālie dienesti saņem no dažādiem ziedotājiem Vācijā caur mūsu draugu klubu. Gita un Tomass Grami ludzāniešiem ir seni draugi. Kopā ar viņiem kravu ar autiņbiksīšu kravu līdz Ludzai šoreiz atveda viņu draugs no Saldus Aldis Kalnietis.

– Tagad draugus no Bad Bodenteihas ciemos gaidīsim augustā – Ludzas jubilejas svinību dienās, – aicina Līga Kondrāte, solot: – Centīsimies iepriecināt ar daudzveidīgu kultūras programmu un viesmīlīgu uzņemšanu!

Sagatavoja Ērika Bondarenko,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Fotogrāfijā: Gita Grams, Lilita Gorbunova-Kozlova un Tomass Grams

coloring.cool