LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Samazinātas apbedīšanas pakalpojumu cenas SIA “Ludzas apsaimniekotājs”

ludzas_kapiNo 1. septembra ir būtiski mainījušās apbedīšanas pakalpojumu cenas.  Īpaši samazinātas kapa vietu rezervēšanas cenas Ludzas pilsētas kapsētā.

Ja agrāk, apglabājot nelaiķi jaunajos kapos, bija jāmaksā 21,18 eiro, vecajos kapos – 14,12 eiro, tad tagad tas ir bez maksas. Tāpat nav jāmaksā par vienas vietas rezervēšanu jaunajos kapos (pēc agrāk noteiktajām izmaksām tie bija 70,56 eiro), bet vecajos kapos vienas vietas rezervēšanas izmaksas samazinātas no 70,56 eiro līdz 21,18 eiro.

Gandrīz uz pusi samazinātas arī cenas par lielāku laukumu rezervēšanu kapsētā: gan jaunajā, gan vecajā kapsētas daļā otrās vietas rezervēšana tagad maksā 70,56 eiro (iepriekš – 141,12 eiro). Arī tad, ja tiek rezervēts laukums trim līdz sešām apbedījuma vietām, maksa ir samazināta un vecajos un jaunajos kapos neatšķiras: 141,12 eiro (agrāk – 211, 68).

Kapličas izmantošanas pakalpojumu cenas nav mainītas: 7,05 eiro par diennakti, tikpat – par kapličas izmantošanu bēru ceremonijas laikā. Saldējamās kameras izmantošana vienu diennakti – 14,12 eiro.

Kas ir ietekmējis pieņemt lēmumu tik būtiskam cenu samazinājumam?

Novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele paskaidro, ka uzmanību kapavietu rezervēšanas cenām pievērsis Latvijas radio raidījums, kas analizējis šīs izmaksas dažādos Latvijas novados un pilsētās. Pastāvošās kapavietu rezervēšanas cenas Ludzā bija noteiktas jau pirms vairākiem gadiem.

SIA “Ludzas apsaimniekotājs” izveidotā darba grupa izanalizēja pašreizējo situāciju: ar cik lielu platību kapsētas paplašināšanai tuvākajā laikā var rēķināties, salīdzināja, cik lielas kapu vietu rezervēšanas izmaksas ir citās pilsētās. Rezultātā tika pieņemts lēmums samazināt šo pakalpojumu cenas.

A.Gendele: – Domāju, tas ir pašsaprotami, ka, apbedot vienu ģimenes locekli, blakus tiek rezervēta vieta otrai kapu kopiņai. Tāpēc izlēmām, ka par šīm abām vietām maksa nav jāņem. Ja rezervē lielāku laukumu ģimenes kapavietai, tad  noteiktā summa gan jāiemaksā. Šo pakalpojumu izmaksām jābūt tādām, lai to varētu atļauties katra ģimene.

Kapsētas uzturēšanai un apsaimniekošanai līdzekļus piešķir arī pašvaldība.

Korespondente Vanda Žulina

Ivetas Čigānes foto: Ludzas jaunie kapi

coloring.cool