LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 03. augusts
Augusts
Ludza
Partly sunny with showers
22°C
 
A A A

Sākas skolu komandu pieteikšanās erudīcijas konkursam ”eXperiments”

eXperiments_logo_2014Reģistrācija Latvenergo koncerna skolēnu erudīcijas konkursam ”eXperiments” notiks līdz 19. februārim mājaslapā www.experiments.lv. Šogad konkurss būs vēl plašākā mērogā – ar sešām pusfināla kārtām reģionu centru lielākajās pilsētās. Lai piedalītos un cīnītos par galveno balvu – ceļojumu uz siltajām zemēm – jāizveido komanda ar sešiem 8. vai 9. klašu skolēniem un skolotāju – konsultantu. Pēc reģistrācijas dalībnieki sāk pirmo 20 „Iesildīšanās testa” uzdevumu risināšanu.

Konkurss notiek vairākos posmos gan portālā www.experiments.lv, gan klātienē. Jaunums ”eXperimentā” – sacensības dažādās Latvijas pilsētās – palīdzēs jauniešiem vēl daudzpusīgāk sagatavoties noslēguma spēlei. Skolēniem būs iespēja iegūt pieredzi, novērtēt citu komandu zināšanas, iznest skolas vārdu plašākā sabiedrībā un parādīt, cik apjomīgs sagatavošanās darbs paveikts.

”eXperiments” norises posmi:

  • Komandā seši 8. vai 9. klašu skolēni un skolotājs – konsultants;
  • Reģistrācija www.experiments.lv līdz 19. februāra plkst. 18.00;
  • „Iesildīšanās tests” līdz 20. februāra plkst. 18.00;
  • „Eksperimentālais izaicinājums” no 21. februāra līdz 13. martam;
  • Pusfinālu kārtas reģionos marta beigās un aprīlī;
  • Fināls televīzijas spēlē kanālā LNT (maijā).

Latvenergo koncerns erudīcijas konkursu organizē kopā ar mācību portālu par fiziku Fizmix, Rīgas Tehnisko universitāti, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu, žurnālu zinātkāriem lasītājiem “Uzzini!”, Latvijas populārāko ziņu portālu “Delfi”, skolēnu un studentu karti “ISIC”, graudu pārstrādes uzņēmumu “Dobeles dzirnavnieks” un izglītības uzņēmumu “Lielvārds”.Finals_2013_1

Erudīcijas konkurss notiek jau 19. gadu pēc kārtas. Iepriekš ”eXperiments” bijis pazīstams kā „Vatiņš”, „Voltiņš” un „Kam gaišāka galva?”. Laikam ritot, mainījies konkursa nosaukums, bet nemainīga palikusi dalībnieku erudīcija, azarts un vēlme iegūt jaunas zināšanas.

Papildu informācija:

Sintija Zīriņa

Konkursa ”eXperiments” koordinatore

Tālr.: 67242503; 29419656

E-pasts: [email protected]

Draugiem.lv: draugiem.lv/experiments

Twitter.com: twitter.com/_eXperiments

Facebook.com: facebook.com/eXperimentsLV

coloring.cool