LV EN

Sestdiena, 2023. gada 04. februāris
Veronika, Daila
Ludza
Partly cloudy
-6°C
 
A A A

Sakārtos haosu sakaru operatoru saimniecībā

25. februārī uz tikšanos pašvaldībā tika aicināti Ludzā strādājošo kabeļtelevīziju un interneta tīklu operatori – Televideotīkls (TVT), SIA IZZI, SIA VELS un SIA Ludzas apsaimniekotājs (SIA LA) vadība. Tikšanās mērķis – runāt un izstrādāt rīcības plānu, lai sakārtotu haosu daudzdzīvokļu mājās, kas radies dažādiem uzņēmumiem bez jebkādiem nosacījumiem uzstādot savas komunikācijas. Vislielākās pretenzijas – no SIA Ludzas apsaimniekotājs puses, jo, bez jebkādiem tehniskajiem noteikumiem māju jumtos tiek urbti caurumi, šādi ir sabojāti jumti lielai daļai māju, kabeļi dažādās konfigurācijās ir izvilkti caur bēniņiem, notekcaurulēm, teknēm, pāri ielām, pagalmiem un kāpņu telpās. Tamdēļ uzņēmuma darbinieki nespēj kvalitatīvi veikt jumta un notekcauruļu tīrīšanas darbus, nākas arī labot jumtu defektus, kuru dēļ tiek appludināti augšstāvu dzīvokļi. Kritiskākās situācijas ir Raiņa, Blaumaņa, Biržas, Liepājas ielu namos. Tāpat arī paredzēto īres maksu (Ls 35 mēnesī) par savām bāzes stacijām (šķīvjiem), kas izvietoti uz māju jumtiem vai ratiņtelpās, pašreiz godprātīgi maksā tikai uzņēmums IZZI. Uzņēmēji gan kategoriski neatsakās piedalīties problēmas sakārtošanā, taču pašvaldības aicinājumam maksāt noteikto īres maksu uzņēmēji izvirza pretargumentus – tad celsies arī ikmēneša abonentmaksa, jo pavilkt tik lielu summu uzņēmumi nevarēs, un arī to, ka ne uz visām mājām ir izvietotas uzņēmumu komunikācijas. Abonentmaksas paaugstināšanā nav ieinteresēta arī pašvaldība, izprotot jau tā smago ekonomisko slogu. Taču kaut kā sakārtot šos jautājumus rosina gan SIA LA, gan pašvaldība. TV un interneta pakalpojumu operatoriem būtu savā starpā jāvienojas par sistēmu, kā izvietot kabeļus namos – vai vienā penālā, caurulē vai kā savādāk.

Jādomā, ka pirmais solis ir sperts – uzņēmumi iesūtīs SIA LA to māju sarakstus, kurās tiek sniegti attiecīgā uzņēmuma pakalpojumi. Pašvaldība sagatavos un iesniegs uzņemumiem līgumus par īres maksu tajās ēkās, kurās uzstādītas uzņēmumu komunikācijas. Tālāk sakaru operatori un SIA LA speciālisti apsekos kritiskākās mājas, lai uzsāktu to sakārtošanu.