LV RU EN

Otrdiena, 2022. gada 24. maijs
Marlēna, Ilvija, Ziedone
Ludza
Sunny
17°C
 
A A A

Sabiedrības viedoklis par konkursa “Ģimenēm draudzīgākā pašvaldība” finansējuma izlietojumu

Laika posmā no 7. līdz 15. janvārim Ludzas novada pašvaldība aicināja iedzīvotājus iesaistīties aptaujā, lai noskaidrotu, kā vislabāk izlietot konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” iegūto naudas balvu – 25 000 eiro.

2020.gada nogalē konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” vērtēšanas komisija galveno titulu piešķīra Ludzas novada pašvaldībai, kas ar savu mērķtiecīgo darbu ģimeņu labklājības veicināšanā ir apliecinājusi atbilstību konkursa absolūtā uzvarētāja nosaukumam visā Latvijā.  Kopā ar īpašo titulu esam saņēmuši balvu 25 000 eiro apmērā.

Noteikumi paredz, ka piešķirtā naudas balva jāizmanto atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai ģimenēm ar bērniem vai vides veidošanai, tai skaitā infrastruktūras attīstībai. Naudas balva jāizlieto līdz 2021. gada 30.jūnijam.

Lai apzinātu iedzīvotāju vēlmes, uzklausītu idejas un priekšlikumus, kādiem ģimeņu atbalsta pasākumiem naudas balvu izmantot, ikviens Ludzas novada iedzīvotājs tika aicināts izteikt savu viedokli.

Pašvaldības izveidotajā aptaujā “Idejas, kā izmantot konkursa Ģimenēm draudzīgākā pašvaldība 2020 laimestu” vietnē www.visidati.lv piedalījās 216 respondenti, 14 idejas izskanēja Ludzas novada profilā Sociālajā tīklā Facebook, divas idejas iesūtītas uz e-pastu, savukārt, viena iesniegta klātienē.

Vietnes http://visidati.lv veidotajā aptaujā 152 respondenti par lietderīgāko konkursa “Ģimenēm draudzīgākā pašvaldība” balvas izlietošanas veidu uzskata Infrastruktūras attīstību Ludzā, savukārt, procentuāli mazākais respondentu skaits ir par atbalsta pakalpojumu klāsta paplašināšanu.

Jāsaka, ka šoreiz augsti novērtējam sabiedrības līdzdalību, esam saņēmuši virkni dažādu ieteikumu mūsu novada pilnveidei. Pašvaldība aptaujā piedāvaja piecus infrastruktūras objektus, jo vēlamies, lai balva ir paliekoša vērtība, lai tā priecē ne vien vietējos iedzīvotājus, bet arī mūsu novada viesus. No piedāvātajām opcijām, vislielāko respondentu atzinību ieguvusi Pontonu laipa, kas savienotu Mazā Ludzas ezera gājēju promenādi, ar pludmali “Radziņš”, par šo ideju nobalsojuši 111 respondenti.

Tāpat tika saņemtas 75 papildu idejas no novada iedzīvotājiem, dažas no tām jau drīzumā tiks īstenotas, kā piemēram, vairāki iedzīvotāji ir lūguši ierīkot rotaļu laukumu skolu teritorijās, tāpat lielu iedzīvotāju atbalstu sociālajā tīklā Facebook ieguva lūgums uzcelt skatu torni, arī šī ideja ir ņemta vērā un projekta “Rīteiropas vērtības” ietvaros ir veikta būvprojekta izstrāde, kurā paredzēts pilskalnā ierīkot skatu torni, ideja tiks īstenota, kad būs iespēja piesaistīt ES finansējumu.

Lielu iedzīvotāju rezonansi izraisa jautājums par labierīcībām pilsētā, šis jautājums tiks risināts un tam tiks atvēlēti līdzekļi no pašvaldības budžeta.

Vēlamies atzīmēt, ka dažas no ieteiktajām idejām nav pašvaldības kompetencē, kā piemēram, atpūtas parku, kafejnīcu ierīkošana.

Paldies visiem, kas veltīja laiku aptaujas anketas aizpildīšanai! Tika saņemts vairums vērtīgu ieteikumu, rezultāti un izteiktie priekšlikumi noteikti tiks ņemti vērā!

Informāciju sagatavoja Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska,

Projektu vadītāja Ilona Mekša

 

 

 

 

coloring.cool