LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 30. jūlijs
Valters, Renārs
Ludza
Mostly cloudy
22°C
 
A A A

Rokkoncerts Ludzā

Bieži vien roks un rokmūzika daudziem asociējas ar piedzērušos jauniešu baru, ar salauztām mēbelēm un citām nekārtībām. 27. decembrī Ludzas Tautas namā notika rokkoncerts “LittleRock”. Pēc jauniešu domām, roks ir brīvība. Brīvība paust savu viedokli, kas, iespējams, nesakrīt ar vecākas paaudzes vēlmēm, brīvība izvēlēties savu ceļu dzīvē, brīvība pieļaut savas kļūdas. Roks nav vienkārši skaļš troksnis, tā ir mūzika. Kā atzina grupas “Disaster” solists Ansis Seimuškuns, roku jāmācās spēlēt un ģitāra palīdz būt optimistam.

Koncertu organizēja Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra jauniešu klubs “Lietussargs” Ludzas novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes Mazo kultūras projektu konkursa ietvaros. Koncerts notika pateicoties jauniešu entuziasmam. Jau vairākus gadus “Lietussargs” sapņoja par rokkoncertu, vasarā ELFLA atklātā projektu konkursā pasākumam “Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanai teritorijā” projekta “Skaņas aparatūras iegāde Ludzas jauniešu klubam “Lietussargs”” tika iegādāta aparatūra mūzikas grupu mēģinājumiem un BJC zāles apskaņošanai. Rokkoncertā tika izmantota gan TN aparatūra, gan projektā iegādātā.

Rokkoncertā piedalījās četras grupas: “Disaster”, “Heavy metal projekt”, “Polaris” no Ludzas un grupa “Afterdream” no Rēzeknes. Diemžēl vairākas grupas nevarēja piedalīties laika apstākļu dēļ.

Interese par koncertu bija liela, gan no izpildītāju puses, gan no skatītāju. Pat Latgales Reģionālā televīzija atbrauca nofilmēt šo pasākumu. Jāsaka, ka mūsu jauniešu ir pārāk kūtri rokkoncertam, atbalstīja izpildītājus tikai ar aplausiem un skaļiem saucieniem, taču dejot un just līdzi skatuves priekšā neuzdrošinājās.

Roks šodien ir populārs mūzikas virziens, daudzas dziesmas kļuva par sava veida klasiku. Veselas paaudzes izauga uz šīs mūzikas. Man šķiet, ja Ludzā ir jaunieši, kuri vēlas un var spēlēt šo mūziku, viņus noteikti jāatbalsta.

Liels paldies Ludzas novada pašvaldībai, Ludzas Tautas namam un visiem jauniešiem, kas palīdzēja īstenot šo mazo sapni. Tagad sapņosim par lielu rokkoncertu vasarā, ar profesionālo apskaņošanu, gaismām un populārām grupām un ticēsim, ka sapņi piepildās arī Ludzā!

Tatjana Juškāne, Ludzas novada BJC skolotāja

coloring.cool