LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Mostly cloudy
7°C
 
A A A

Rokdarbi saved kopā

IMG_002918. jūnijā Ludzas Novadpētniecības muzejā atklāta izstāde „Musturdeķu stāsti”. Izstāde patiesi pārsteidz. Ar savu krāšņumu, krāsu bagātību, rokdarbnieču fantāzijas lidojumu un prasmēm. Mēs varam apskatīt 29 deviņas segas. Katrai savs nosaukums, krāsu gamma, katrai savs tapšanas stāsts.  Izstādēs atklāšanā piedalījās darbu autores no dažādām Latvijas vietām: no Rīgas, Valmieras, Saldus novada, Smiltenes, Bauskas, Andzeļiem, Sedas, Viļakas, Ludzas, pat no Vācijas pilsētas Minhenes.

Kas savedis kopā šīs sievietes? Izrādās, tā ir kopīga aizraušanās – rokdarbi  un  interneta vietnes: tādas kā labiski.lv ,  draugiem.lv, musturs.lv un līdzīgas.

IMG_0019Musturdeķi  top šādi: autore izdomā segas nosaukumu, vēlamo krāsu gammu , rokdarbu tehniku un paziņo par savu ieceri rokdarbnieču saziņas vietnē internetā. Tad sākas interesantākais: gaidīšanas laiks. Pēc kāda laika darba autore sāk saņemt domubiedru sūtījumus: tēmai atbilstošus adītus, tamborētus segas kvadrātiņus. Tādus, kā to iedomājas katra no darinātājām. Pati darba autore arī darina un sūta fragmentiņus citu segām. Notiek darba fragmentu, ideju un arī enerģijas apmaiņa. Beigās atsūtītie kvadrātiņi jāsakombinē un jāsavieno. Tapis unikāls kopdarbs—vienreizējs un neatkārtojams.  Tā sākas arī sadarbība un draudzība. Sievietes, kuras līdz tam laikam nebija pazīstamas, kļūst par labām paziņām, sadraudzējas. Kopā ar savu darbu izstādi viņas brauc uz vietām, kur dzīvo kāda no projekta dalībniecēm, un apceļo Latviju, ir pabijušas arī Norvēģijā, jo rokdarbu valoda vieno dažādas tautas. Šī aizraušanās ir interesanta, iedvesmojoša  un arī azartiska, kustībai pievienojot arvien jaunus dalībniekus.IMG_0083

Izstādē redzam mūsu rokdarbnieču darbus:  Aijas Jonikānes segas „Šalc zaļais mežs” un „Ziedu pļava”, Natālijas Arsenovičas  — „Upes pērle”, Ināras Evertovskas  –„Aveņu vīns” un „Pureņu valsis”, Vijas Plenkovas „Zefīrs šokolādē”.

Vairāk lasiet informatīvā izdevuma “Ludzas Novada Vēstis” 30. jūnija numurā.

Vanda Žulina,

korespondente

coloring.cool