LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Rokdarbi joprojām aktuāli

knit4Mājturības olimpiādes rezultāti

Kaut arī mūsdienās veikalā var nopirkt visu (nu gandrīz visu) rokdarbi joprojām ir modē. Pie tam roku darbs tiek vērtēts arvien augstāk. Skolās ir diezgan daudz meiteņu, kas labprāt ar to nodarbojas. Tieši tāpēc Ludzas, Ciblas un Zilupes novadu skolotājas ik gadu rīko olimpiādi mājturībā, kaut arī tā nav obligāta prasība. Uzvarētājām tiek piedāvāta iespēja izpildīt atklātās valsts olimpiādes mājas darbu (šogad tas ir krūzes paliktnis) un sūtīt vērtēšanai olimpiādes žūrijai. Konkurence tur ir ļoti liela, un, ja uzaicina piedalīties valsts olimpiādē, tas jau ir panākums.

Vietējās olimpiādes darbs ir pietiekami sarežģīts. Lūk, viens uzdevums: pēc dotā vasaras ziedu attēla jāizveido sava stilizēta kompozīcija un jārealizē uz noteikta izmēra auduma.

Ērika Miziša, viena no olimpiādes uzvarētājām, atzīst, ka rokdarbi viņai padodas labi, īpaši izšūšana. Tas varbūt esot paaudzēs pārmantots, jo vecvecmāmiņa bija šuvēja. Vislielākais prieks ir savu rokdarbu kādam uzdāvināt.

5. -7. klase

19 dalībnieces. Maksimālais punktu skaits – 62.

I vietā – Elīza Paula Ivanova, Ciblas vidusskolas 5. klases skolniece – 54, 5 p.;

II vietā – Izabella Stelikova, Ciblas vidussk. 6.kl.— 53 p., Albīne Hlopnicka, LPĢ 6.kl – 52 p., Veronika Ostrovska, Istras vidussk. 7.kl., 51, 5 p.;

III vietā – Laima Tihovska, LPĢ 6. kl., 49,5 p., Madara Domarka, Pušmucovas pamatsk. 6. kl., 49, 5 p., Amanda Pluce, Ciblas vidussk. 6. kl., 48, 5 p., Kristiāna Daukste, Pušmucovas pamatsk. 7. kl., 47,5 p..

Atzinība: Lolita Mikijanska (Pildas pamatsk.), Laima Sprūža (Ciblas vidussk.), Iveta Kuzmika (Zilupes vidussk.).

Uzvarētāju skolotājas: Daina Purina – Ciblas vidusskola, Vija Plenkova –LPĢ, Aija Jonikāne – Pušmucovas pamatskola, Svetlana Lazareva – Istras vidusskola.

8.-9. klase

14 dalībnieces. Maksimālais punktu skaits – 70.

I vietā – Ērika Miziša, LPĢ 8.kl. , 60,5 p.;

II vietā – Valērija Abakšina, LPĢ 8,kl., 57 p., Sigita Lavrinoviča, Ciblas visussk. 9.kl. , 55 p.;

III vietā – Viktorija Razguļajeva, Zilupes vidussk.8.kl., 51,5 p., Evita Tuča, Ludzas 2. vidussk. 9.kl., 51 p., Elīna Renāte Klešnika, Ciblas vidussk. 9.kl., 51 p..

Atzinība: Agita Silkāne, LPĢ.

Olimpiādei sagatavoja Vija Plenkova, Daina Purina; Irina Seimuškina – Ludzas 2.vidussk.,   Jekaterina Jefimova – Zilupes vidusskola.

Pēc Ludzas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes informācijas

sagatavoja Vanda Žulina

coloring.cool