LV RU EN

Ceturtdiena, 2022. gada 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita
Ludza
Cloudy
13°C
 
A A A

Robežkontrole uz Latvijas iekšējām robežām

No 24. 05 plkst. 9 līdz 1.jūnija plkst.18, lai nodrošinātu netraucētu NATO Parlamentārās Asamblejas pavasara sesijas norisi, ir atjaunota robežkontrole uz Latvijas iekšējām robežām.

Robežsargi veiks minimālo robežkontroli visām valstī ieceļojošām personām uz desmit autoceļiem (uz trīs autoceļiem uz Latvijas – Igaunijas robežas un uz septiņiem autoceļiem uz Latvijas – Lietuvas robežas), uz prāmju iekšējām līnijām Rīgas ostā un uz Šengenas līguma dalībvalstu avioreisiem starptautiskajā lidostā «Rīga», kā arī būs pastiprināta pierobežas režīma kontrole Latvijas-Lietuvas un Latvijas-Igaunijas pierobežā, kur tiks veiktas pārbaudes izlases kārtībā.

Robežkontrole atjaunota uz autoceļiem uz Latvijas-Lietuvas robežas: A11 Liepāja – Lietuvas robeža (Rucava); P105 Saldus – Ezere (Ezere); A8 Rīga – Jelgava – Lietuvas robeža (Meitene); A7 Rīga – Bauska – Lietuvas robeža (Grenctāle); P89 Ķekava – Skaistkalne (Skaistkalne); P70 Svente-Lietuvas robeža (Subate); A13 Krievijas robeža (Grebņeva) – Rēzekne – Daugavpils – Lietuvas robeža (Medumi).

Tāpat robežkontrole atjaunota uz Latvijas-Igaunijas robežas: A1 Rīga (Baltezers) – Igaunijas robeža (Ainaži); A2 Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene); A3 Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža (Valka).

Valsts robežsardze atgādina: šķērsojot valsts robežu obligāti jāņem līdzi ceļošanas dokumenti – pase. Ceļojot kopā ar bērniem jāievēro kārtība, kāda valsts robežu šķērso bērni – jāuzrāda bērna pase, dzimšanas apliecība, ja bērns nav ierakstīts vecāku pasē, notariāli apstiprināta pilnvara, bērna dzimšanas apliecība vai tās notariāli apliecināta kopija, ja bērns ceļo citas personas pavadībā. Bērnam ceļojot patstāvīgi, nepieciešama arī notariāli apstiprināta vecāku piekrišana.

Robežsardze iesaka šajā laika posmā pēc iespējas neplānot ceļojumus un braucienus, kā arī rēķināties ar to, ka robežkontroles vietās var veidoties rindas.

coloring.cool