LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Showers
9°C
 
A A A

“Rīkšoveņai” – 5!

nukssu-tn-dsc06782Ņukšu Tautas nama bērnu folkloras kopa “Rīkšoveņa” 26. novembrī  svinēja savas darbības 5 gadu jubileju. Kolektīvs dibināts 2011. gada 20. novembrī. Visus šos pastāvēšanas gadus kopas dalībnieces ir priecējušas sava pagasta ļaudis, gan arī iesaistījušās bērnu un jauniešu festivāla “Pulkā eimu, pulkā teku” ietvaros un ir pabijušas Gaigalavā, Jēkabpilī, Viesītē, Dricānos, Rogovkā, Ludzā, Rīgā un Saldū.

Folkloras kopā  darbojas 9 meitenes: Elita Popova, Alita Platača, Kristīne Isakoviča, Samanta Rimša, Alīna Stepanova, Beāte Poikāne, Marika Filipenoka, Adrija Sprukte, Viktorija Kovaļevska. Skanīgās meiteņu balsis jubilejas koncertā Ņukšu pagasta Tautas namu piepildīja ar līksmību un dzīvīgumu, kas nāk no latgaliešu tautasdziesmām.nukssu-tn-dsc06697

Pasākumā pulcējās gan folkloras kopas dalībnieču vecāki, radi un draugi, gan arī vietējie pagasta iedzīvotāji. Šī kopā būšana dāvāja prieku ne tikai bērniem, bet arī pasākuma apmeklētājiem.  “Rīkšoveņai” tagad ir arī savs karogs, ar kuru godam tālāk tiks nests kolektīva vārds.

Folkloras kopas pastāvēšanas laikā bērniem tiek radīta interese par tautasdziesmu, deju un rotaļu apguvi, tādējādi bagātināts dziesmu un deju pūrs. Pateicoties kopas vadītājai Ilonai Poikānei, kura ar savu sirds siltumu un mīlestību pret tautasdziesmu ir spējusi pulcināt ap sevi bērnus, tiek veicināta folkloras mantojuma saglabāšana un nodošana nākamajām paaudzēm.

nukssu-tn-dsc06691Par sveicieniem un dāvanām paldies Ludzas novada pašvaldībai, Ņukšu pagasta pārvaldes kolektīvam, folkloras kopai “Rīkšova”, dziedātāju vecākiem, mazajiem dejotājiem un skolotājai Inesei, Ivetai. Paldies Arnim par kolektīva  prezentācijas sagatavošanu un skatuves noformējumu. Paldies visiem, kas atrada laiku un apmeklēja pasākumu.

Kolektīvam novēlu spītu spēju izturēt un pastāvēt,  daudzus gadus priecēt skatītājus ar savām skanīgajām balsīm. Vadītājai Ilonai novēlu spēku, izturību un daudz jaunu ideju īstenošanu.

Tautas nama vadītāja  Aija Lipovska

 

coloring.cool