LV EN

Sestdiena, 2023. gada 04. februāris
Veronika, Daila
Ludza
Partly cloudy
-5°C
 
A A A

“Rīgas Dzirnavnieks” uzsāk jaunās labības ražas pieņemšanu

Viens no lielākajiem graudaugu pārstrādātājiem Latvijā AS “Rīgas Dzirnavnieks” šodien saņēma pirmo šī gada rudzu ražu no zemnieku saimniecības “Lauciņi” Ikšķilē, līdz ar to uzņēmums šogad atklāja jaunās labības ražas pieņemšanas sezonu. Plānots, ka šogad “Rīgas Dzirnavnieks” no graudaugu audzētājiem pieņems kviešu, rudzu un auzu ražas līdz pat 100 000 tonnām.
Sandis Jansons, “Rīgas Dzirnavnieks” ģenerāldirektors: “Ja laika apstākļi pieturēsies sausi un zemnieku varēs laikus uzsākt kulšanas darbus, tad, šķiet, ka graudu kvalitāte šogad būs labāka nekā pērn. Pirmajai rudzu kravai visi rādītāji kvalificējās pārtikas graudu kritērijiem, un arī novērojumi laukos liecina par samārā labas kvalitātes iespējamo ražu. Šobrīd noteiktās iepirkumu cenas graudaugiem ir ievērojami augstākas nekā pērn sezonas sākumā – atkarībā no graudaugu veida pieaugums ir no 10 – 25%. Cena ir atkarīga no graudu kvalitātes un par augstākas grupas rudziem iepirkuma cena ir līdz pat 120 Ls/t, kviešiem – 145 Ls/t, bet auzām – 100 Ls/t bez PVN.”
Cenu nosaka graudu kvalitāte
Uzņēmums lielu uzsvaru liek uz kvalitatīvas izejvielas iepirkšanu, kā arī rūpīgu tās uzglabāšanu. Piemēram kviešu graudi tiek sašķiroti vairāk kā 30 dažādās grupās, kas pēc tam tiek izmantotas dažādu miltu veidu malšanas procesā, lai iegūtu tieši tādus miltus, kas ir nepieciešami konkrētu maizes vai konditorejas produktu ražošanai.
S.Jansons: “Jāmin, ka “Rīgas Dzirnavnieks” ir vienīgais graudaugu pārstrādātājs Latvijā, kas industriālajiem klientiem piedāvā tik plašu miltu sortimentu. Tas ir izdevīgi arī graudu audzētājiem, jo graudaugu iepirkuma cena tiek noteikta, vadoties no to kvalitātes. Lai saražotu augstas kvalitātes gala produktu ir nepieciešama augstas kvalitātes izejviela. Šeit ir iesaistīta visa ražošanas ķēde – jo labāki būs graudi, jo kvalitatīvāki būs milti, kas savukārt nodrošina aukstāku maizes kvalitāti un stabilāku ražošanas procesu.”
AS “Rīgas Dzirnavnieks” ir viens no lielākajiem graudu pārstrādātājiem Baltijā. Uzņēmums ražo un pārdod graudu pārstrādes produktus – visu veidu kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem “Hercogs”, “Herkuless” un “AXA”. Uzņēmums ietilpst “Lantmännen” koncerna sastāvā.

Informāciju sniedza:
Sandis Jansons
“Rīgas Dzirnavnieks” ģenerāldirektors

Papildus informācija:
Inese Ozoliņa
Mob. 29336923, inese@repute.lv