LV EN

Otrdiena, 2023. gada 07. februāris
Ričards, Rihards, Nelda
Ludza
Snow
-2°C
 
A A A

“Rīgas Dzirnavniekā” atvesta pirmā auzu raža

Viens no lielākajiem graudaugu pārstrādātājiem Latvijā AS “Rīgas Dzirnavnieks” ir uzsācis auzu pieņemšanu. Kā pirmie savu šī gada ražu uz Dzirnavnieku atveda z/s “Bauņi” no Burtnieku novada. Plānots, ka “Rīgas Dzirnavnieks” kopumā šogad iepirks auzas 10 000 tonnu apmērā.
Šobrīd “Rīgas Dzirnavnieka” noteiktās iepirkumu cenas graudaugiem ir ievērojami augstākas nekā pērn sezonas sākumā – atkarībā no graudaugu veida pieaugums ir no 10 – 25%. Cena ir atkarīga no graudu kvalitātes un par augstākas grupas rudziem iepirkuma cena ir līdz pat 130 Ls/t, kviešiem – 150 Ls/t, bet auzām – 100 Ls/t bez PVN.

Sandis Jansons, “Rīgas Dzirnavnieks” ģenerāldirektors: “Šogad liels pārsteigums ir agrā auzu raža, jo Vidzemē zemnieki sāka kult auzas jau pašā augusta sākumā. Parasti auzu kulšana sākās ap 15. augustu, bet, pateicoties karstajam un samērā sausajam laikam, šogad tā sākusies ievērojami agrāk. Tas pats attiecās arī uz visiem pārējiem vasaras graudaugiem, it īpaši Vidzemes reģionā. Kvalitātes ziņā, jāatzīst, ka šogad auzas ir padevušās mazliet sīkākas, nekā mēs to vēlētos. Sausie laika apstākļi neļāva graudiem uzņemt nepieciešamo masu, un tie nogatavojās atrāk nekā parasti. Šobrīd auzu kulšana sāk tā īsti uzņemt apgriezienus, tāpēc jācer, ka nepatstāvīgie laika apstākļi ar lietavām netraucēs ražas novākšanai un kvalitātei.”