LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 02. augusts
Stefans, Normunds
Ludza
Intermittent clouds
15°C
 
A A A

Rēzeknes pilsētas Jauniešu domes piedzīvojumi Ludzā!

img_6005Piektdien 4. novembrī Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs Rēzeknes pilsētas Jauniešu dome un programmas “Erasmus +” Eiropas brīvprātīgā darba veicēji devās uz vienu no senākajām Latvijas pilsētām – Ludzu, kur vadīja aizraujošas aktivitātes Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra apmeklētājiem.

Piedzīvojumi sākās jau “Zeimulī”, kur Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra vadītāja Jevgenija Kušča, kas ir ludzāniete, piedāvāja jauniešiem  radošas orientēšanas aktivitātes, lai katrs Rēzeknes jaunietis varētu labāk iepazīt Ludzas apkārtni un tās piedāvātās iespējas.  Orientēšanas uzdevumi bija visdažādākie – sataisīt reklāmu pie rokas ūdens pumpja, apskatīt objektus un radoši nofotografēties, satikt makšķernieku un uzzināt viņa vārdu un  vislielākās zivs svaru, kā arī sacerēt dzeju par Ludzu.

img_5978Savā dzejā jaunieši izpaudās ļoti radoši, vēlot neskaitāmus vēlējumus Ludzas pilsētas iedzīvotājiem, piemēram, komandas “Vasara” dzejolis:

“Latgale – zilo ezeru zeme

Šeit senākā pilsēta – Ludza,

Mēs bijām šeit divas reizes,

Kur Saules pulkstenis mūs gaida”

Kad visi uzdevumi tika izpildīti un Ludzas pilsēta iepazīta, jaunieši devās uz Ludzas bērnu un jauniešu centru, lai varētu novadīt aktivitātes centra bērniem un jauniešiem. Centrā mūs sagaidīja Ludzas novada Jaunatnes lietu speciāliste Solvita Binovska un biedrības “Lietussargs” vadītājs Igors Malzubs.img_6208

Bērniem un jauniešiem tika piedāvātas tādas aktivitātes kā milzīgo ziepju burbuļu taisīšana, lielā “Cirks” spēle, mēles mežģi no “Erasmus +” brīvprātīgajiem, Origami taisīšana, spēles “Rēzeknes sirdspuksti – Latvijas simtgadei” izspēlēšana, kā arī bērnu un jauniešu iesaistīšanās jautrajās dejās. Notika dažādas spēles arī ar “Spēļu parašūtu”, ko vadīja EVS brīvprātīgā Karolina Dobrzycka no Polijas, ritmiskas nodarbības – kardiotreniņš “Bumbas kā bungas”, ko vadīja jauniešu domes pārstāve Arina Semeikina. Bērniem un jauniešiem bija iespēja izmēģināt savus spēkus, piedaloties  virves lēkšanas, “Plank challenge” un “Chair challenge” aktivitātēs, kuru laikā tika noskaidroti visspēcīgākie un izturīgākie Ludzas bērni un jaunieši. Jautra un aizraujoša atmosfērā tika apspriesti pasākumi un aktivitātes, kuras varēs piedalīties gan Rēzeknes, gan Ludzas jaunieši, līdz ar to veidojot turpmāko nākotnes sadarbību.

img_5970Par iespēju būt kopā un dalīties savā pieredzē, vēlamies pateikties Rēzeknes pilsētas domei, ARPC vadītājai Jevgenijai Kuščai, EVS brīvprātīgajiem, Rēzeknes pilsētas Jauniešu domei, par siltu sagaidīšanu Solvitai Binovskai un Igoram Malzubam, par iespēju interesanti un lietderīgi pavadīt laiku un iepazīt Ludzas pilsētu – Mārim Lapšovam un Germanam Kņazjukam.

Uz turpmāko sadarbošanos!

Eleonora Ivanova,

Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs  jaunatnes lietu speciāliste   

coloring.cool