LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Rēzeknes novads aicina uz svētkiem

RND_2016_afishaPašā vasaras viducī, 23. jūlijā, Rēzeknes novada pašvaldība saviem iedzīvotājiem un viesiem ir sarūpējusi aizraujošus, ģimeniskus, izzinošām un sportiskām aktivitātēm piesātinātus svētkus – Rēzeknes Novada dienu Ančupānu ielejā. Plašajā pasākuma programmā savām interesēm atbilstošas aktivitātes atradīs ikviens.

No pulksten 12.00 basketbola spēles cienītāji varēs noskaidrot labāko komandu strītbola sacensībās, savukārt pulksten 14.00 jau otro reizi notiks sacensības „Rēzeknes novada stiprākais lauku vīrs – 2016”. Lai kļūtu par visa novada spēcīgāko vīru, pagastu stipriniekiem savs spēks un izturība būs jāpārbauda visdažādākajās disciplīnās, tostarp, traktora riepas velšanā, baļķa celšanā, dzirnakmens nešanā un citur. Tikmēr mazie stiprinieki savu izveicību varēs pārbaudīt „Piedzīvojumu takā”, kur atrakcijas un stafetes bērniem piedāvās biedrība „Par stipru ģimeni”.

Kā ierasts, no pulksten 15.00 apmeklētājus gaidīs gadatirgus, kurā šogad piedalīsies rekorddaudz – ap 90 amatnieku, tirgotāju un ēdinātāju. Šoreiz Rēzeknes novada pašvaldība parūpējusies, lai tirdziņš būtu tautiskās noskaņās ievīts un apmeklētāji varētu iegādāties pēc iespējas dažādākus keramikas traukus, pinumus, rotaļlietas, ādas izstrādājumus, rotas, apģērbus un citas lietas, kas izlolotas mūsu pašu amatnieku prasmīgajās rokās.

Turpinot jau vairākus gadus aizsākto „Pagastu dižošanās” tradīciju, arī šogad no pulksten 16.00 Rēzeknes novada pagasti rādīs, ar ko tie ir stipri un bagāti. Pagastu ielā būs gan amatnieku paraugdemonstrējumi, gan radošās darbnīcas, gan mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu priekšnesumi, gan kulinārais mantojums.

Pulksten 17.00 ar koncertu „Manas mājas dzimtā novadā” sāksies svētku muzikālā daļa un tiks godinātas Rēzeknes novada stiprākās un talantīgākās ģimenes. Pēc svētku koncerta līksmība turpināsies nakts ballē – no pulksten 18.30 līdz pat rīta gaiļiem ikviens ir aicināts lustīgi izdejoties kopā ar desmit mūziķiem un grupām. Uz divām skatuvēm spēlēs Intars Busulis, “Menuets”, “Otra Puse”, “Laimas Muzykanti”, “Dabasu Durovys”, “Ginc & es”, Voiceks Voiska, “Kapļi” un citi Latvijā pazīstami mūziķi.

Ieeja uz visiem pasākumiem – brīva. Vairāk informācijas par svētkiem: www.rezeknesnovads.lv.

Paredzams, ka kopumā svētku norises apmeklēs līdz pat 10 tūkstoši cilvēku. Lai nodrošinātu pasākuma apmeklētāju drošību, laika posmā satiksmes_ierobezojumino 23. jūlija plkst. 12.00 līdz 24. jūlija plkst. 9.00, autoceļa P-36 „Rēzekne – Gulbene” posmā no Rēzeknes pilsētas robežas līdz apļveida krustojumam ar A-12 „Jēkabpils – Rēzekne – Ludza – Krievijas robeža (Terehova)” būs atļauta tikai vienvirziena kustība virzienā uz Rēzekni. Atļautais maksimālais ātrums šajā ceļa posmā – 30 km/h. Jāatzīmē, ka iebraukšana un izbraukšana uz/no SIA „Dinaz” degvielas uzpildes stacijas un uz/no Ančupānu memoriāla nemainās. Autovadītāju ērtībām tiks izvietotas dzeltenās pagaidu zīmes, kas palīdzēs apbraukt Ančupānu ielejas teritoriju.

Izmaiņas satiksmes organizācijā nepieciešamas, jo stāvlaukums un pasākumu norises vieta neatrodas vienā ceļa pusē, turklāt autobusu stāvēšanai tiks izmantota arī autoceļa brauktuve. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām! Ceram, ka daudzveidīgās un interesantās svētku norises atsvērs neērtības, kas sagādātas, ilgāku laiku pavadot ceļā. 

Madara Bērtiņa,

Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool