LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly clear
-18°C
 
A A A

Rēzeknes Augstskolā notiks 5. atklātā zinātnes padomes sēde

RA_logo5. jūnijā, šogad jau piekto reizi, Rēzeknes Augstskola (RA) noslēdz studiju gadu ar atklāto Zinātnes padomes sēdi, kurā tiek demonstrēti būtiskākie sasniegumi zinātnē: realizētie projekti, izdotās monogrāfijas, citējamības žurnāli, aizstāvēti promocijas darbi.

Tā ir brīnišķīga iespēja ne tikai kolēģiem no citiem zinātņu virzieniem uzzināt, kas un cik vērienīgā griezumā notiek kādā no augstskolas struktūrvienībām un pētnieku individuālajā darbībā, bet arī uzņēmējiem, pašvaldību darbiniekiem saprast, kāda veida pētījumi un projekti būtu nozīmīgi turpmākai sadarbībai.

Pēc pasākuma jau ierasti tiek organizēta preses konference, uz kuru tiek aicināti plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Šogad sarunā noteikti tiks akcentēta veiksmīgā sadarbība ar Dagdas novada pašvaldību, kas realitātē ļauj novērot un pārliecināties par studiju, pētnieciskā darba un praktisku novada attīstībai svarīgu jautājumu risinājumu sasaisti. Tiks pieminēti arī ESF projekta „Teritoriālās identitātes lingvokulturoloģiskie un sociālekonomiskie aspekti Latgales reģiona attīstībā” izdevumi, to loma augstskolas popularizēšanā kā ārzemēs, tā Latvijā.

Būs iespēja uzzināt par jaunāko ERAF projekta „Rēzeknes Augstskolas jaunas Inženieru fakultātes, laboratoriju būvniecība un iekārtu iegāde” (Nr.2010/0117/3DP/3.1.2.1.1/09/IPIA/VIAA/028) gaitā, aicinot arī mediju pārstāvjus piedalīties svinīgā kapsulas likšanas pasākumā 12. jūnijā.

Ņemot vērā augstskolas virzību uz jaunu metodoloģiju un tehnoloģiju ieviešanu, tiks pārrunāti paredzamie pasākumi par mehatronikas iekārtu, jauno speciālistu, produktu prototipu izstrādi un izmantošanu uzņēmējdarbībā.

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

coloring.cool