LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Rēzeknē varēs iepazīt vairāk nekā 20 profesionālās skolas

Trešdien, 9.jūnijā, no plkst. 12:00 līdz 18:00 Rēzeknē, Festivāla parkā norisināsies profesiju diena “Labāk amats rokā…”. Tā būs vienreizēja iespēja 8., 9., 12. klašu skolēniem, viņu vecākiem un citiem interesentiem uzzināt, kādas profesijas piedāvā apgūt vairāk nekā 20 profesionālās izglītības iestādēs un koledžās no Rēzeknes, tuvējiem reģioniem, kā arī citām Latvijas vietām.

“Pulcinot vienkopus profesionālās izglītības iestādes, vēlamies palīdzēt ikvienam skolēnam, kurš vēl nav izlēmis, kur turpināt mācības, izdarīt pareizo izvēli, vispirms jau izvērtējot reģiona piedāvātās iespējas. Profesiju dienām ir zīmīgs moto “Labāk amats rokā…”, kas apliecina, cik svarīgi mūsdienās ir iegūt labas amata prasmes, būt īstam profesionālim. Darba devējam var nebūt svarīgi, ko tu esi beidzis, bet gan – ko māki ” atzīst Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās.

Rēzeknē profesiju dienā piedalīsies Barkavas arodvidusskola, Dagdas arodvidusskola, Jaungulbenes arodvidusskola, Latgales Amatniecības meistaru skola, Lūznavas Profesionālā vidusskola, Rēzeknes 14.arodvidusskola, Rēzeknes Profesionālā vidusskola, Viļānu 41.arodvidusskola, Zilupes arodvidusskola, Malnavas koledža un Ogres Meža tehnikums. Speciālā stendā interesenti varēs iepazīt arī tās profesionālās izglītības iestādes, kas piedāvā unikālas mācību programmas.

Atsevišķas profesionālās izglītības iestādes klātesošajiem rādīs meistarklases, atraktīvā veidā demonstrējot tajās apgūstamos amatus. Veiksmīgi profesionāļi, kas savā laikā absolvējuši kādu no profesionālajām skolām, atklās, kā kļūt par īstenu amata zvaigzni. Profesiju dienas apmeklētājus izklaidēs arī jauniešu iemīļotā grupa Musiqq.

Profesiju dienas “Labāk amats rokā…” jau ir notikušas Valmierā, Jelgavā, Rīgā un notiks arī Rēzeknē (9.jūnijā, Festivāla parkā), Ventspilī (11.jūnijā, Lielajā laukumā), Liepājā (12.jūnijā, Rožu laukumā). Kopumā profesiju dienās septiņās pilsētās piedalīsies ap 70 Izglītības un zinātnes ministrijas pakļautībā esošas profesionālās izglītības iestādes. Profesiju dienas organizē Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības attīstības aģentūra.

Fakti:

 • – 2009./2010.m.g. mācības 9.klasē vispārizglītojošās dienas un vakara skolās uzsāka 23'870 skolēni un pavasarī mācības 9.klasē beigs aptuveni nedaudz vairāk nekā 20'000 audzēkņu;
 • – Profesionālajās izglītības iestādēs iestājās:
  2005/2006 – 14521
  2006/2007 – 14142
  2007/2008 – 13268
  2008/2009 – 13883
  2009/2010 – 11367
  (šie dati ir par visām profesionālās izglītības iestādēm, ne tikai par Izglītības un zinātnes ministrijas padotības skolām, kurās iestājās 8700 ( tai skaitā 7500 pēc 9.klases).
 • – Šobrīd profesionālās izglītības iestādēs mācās aptuveni 37 % no kopējā izglītojamo skaita vidējā izglītības līmenī. Izglītības un zinātnes ministrijas padotības skolās mācās aptuveni 30'000 audzēkņu
  (jāņem vērā, ka vidusskolās mācās 3 gadus, bet profesionālās izglītības iestādēs pārsvarā 4 gadus – tāpēc 37%, taču no attiecīgā 9.klases absolventu skaita iespēja mācīties bija 30% audzēkņu).
coloring.cool