LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Rāznas dabas un cilvēku stāstu grāmata pieejama arī mūsu novada bibliotēkās

Rāznas nacionālā parka biedrība sagatavoja un izdeva grāmatu, kas ir veltīta Rāznas Nacionālā parka 10 gadu jubilejai. Grāmata tika dāvināta pašvaldībām, Dabas aizsardzības pārvaldei un izglītības iestādēm.

Grāmatas “Rāznas Nacionālajam parkam 10 gadu” autori ir dzejniece un publiciste Anna Rancāne un fotogrāfs Andris Eglītis. Grāmatā apkopoti dabas un cilvēku stāsti, kurus papildina krāšņas fotogrāfijas.

Rāznas nacionālā parka biedrības valdes priekšsēdētāja Marija Rukmane informē, ka grāmata izdota ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu projekta „Īpaši aizsargājamo dabas teritoriju glabātie dārgumi – dāvana Latvijai no paaudzes paaudzē ” ietvaros, sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālo administrāciju un “Rāznas nacionālā parka biedrības” līdzfinansējumu.  Tā būs dāvana nākamajām paaudzēm un kalpos Rāznas Nacionālā parka popularizēšanai Latvijā un ārvalstīs, dabas un kultūrvēstures vērtību aktualizēšanai sabiedrībā, kā arī dabas aizsardzībai nozīmīgas pieredzes atklāšanā.

Rāznas Nacionālā parka teritorija ir īpaša gan ar savām dabas vērtībām un kultūrvēstures objektiem, gan ar teritorijā dzīvojošo cilvēku likteņiem un dzīves gudrībām, tradicionālo amata prasmju attīstīšanas un dabai draudzīgas saimniekošanas pieredzi.

Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs nodeva dāvātās grāmatas “Rāznas Nacionālajam parkam 10 gadu” eksemplārus novada bibliotēkām. Tagad šī brīnišķā dabas un cilvēku stāstu grāmata ir pieejama visiem lasītājiem.

Svetlanas Rimšas foto:

Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs nodod dāvātās grāmatas “Rāznas Nacionālajam parkam 10 gadu” eksemplārus Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas vadītājai Intai Kušnerei

coloring.cool