LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 30. jūlijs
Valters, Renārs
Ludza
Partly sunny
21°C
 
A A A

Raiņa un Aspazijas gads – Ludzas bibliotēkas pasākumi

DSC03117Atzīmējot Raiņa un Aspazijas gadu Ludzas bibliotēka organizēja “Bērnu Žūrijas” dalībniekiem un aktīvākajiem pieaugušajiem lasītājiem – braucienus uz J.Raiņa muzeju “Jasmuiža”.
Raini ar Jasmuižu saista astoņi gadi. Te dzejnieks rakstīja savu pirmo dzeju, dienasgrāmatas, drāmas “Imanta” uzmetumu, arī tulkoja Aleksandra Puškina “Borisu Godunovu”.
“Bērnu Žurijas” dalībnieki apmeklēja ne tikai Raiņa muzeju Jasmuižā, bet arī Daugavpils 6. Vidusskolu, bijušo Grīvas vācu skolu, kur Jānis Rainis savulaik mācījās. Muzejpedagoģiskās programmas ietvaros bērniem notika nodarbība Raiņa laika garā: bija jālasa Stendera ābece, jārēķina SAM_1807matemātiskie uzdevumi, jāraksta ar tintes spalvu, dažiem klases disciplīnas pārkāpējiem bija jāstāv kaktā ceļos uz zirņiem.
Bibliotēkas aktīvākie pieaugušie lasītāji Jasmuižā apskatīja keramikas apdedzināšanas cepli, izbaudīja saimnieces sieru ar zāļu tējām, kā arī izdziedāja karaoke variantā kāzu tradicionālās un apdziedāšanas dziesmas. Ekskursijas dalībniece Leone jautri apdziedāja muzeja saimnieces Solvitu un Lolitu.
Atzīmējot Raiņa un Aspazijas gadu, bibliotēka ir paredzējusi grāmatu izstādes un vairākus pasākumus veltītus viņu 150. jubilejai.

I.Kušnere
Ludzas bibliotēkas direktore

coloring.cool