LV RU EN

Ceturtdiena, 2022. gada 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards
Ludza
Showers
10°C
 
A A A

Radošo darbu konkursā par labākiem atzīti 11 Ludzas novada jauno mākslinieku zīmējumi

Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica” 25 gadu jubilejai veltītajā radošo darbu konkursā bērniem un jauniešiem „Latvijas novadu tradīcijas stāsta…” izvēlēti 84 labākie darbi, kurus no 20. decembra līdz 19. janvārim rīdzinieki un Rīgas viesi varēs aplūkot Latvijas Nacionālā arhīva administrācijas ēkas skatlogos Šķūņu un Amatu ielā.
Konkursam, kura radošais uzdevums bija attēlot festivālā „Baltica” atspoguļoto tradīciju (dziesmu, deju, rituālu u.c.) vēstījumu, izmantojot vizuālās izteiksmes līdzekļus vai literāro jaunradi, tika iesūtīti 166 zīmējumi un viens apcerējums. Darbi tika vērtēti atsevišķās vecuma grupās: pirmskolas vecuma bērni, 1. – 4. klases, 5. – 9. klases un 10. – 12. klases skolēni. Katrā vecuma grupā tiks godalgoti trīs labāko darbu autori.
Arī mūsu novada jaunieši ar saviem zīmējumiem ir iekļuvuši labāko vidū:
Anastasija Zaiceva (Pildas pamatskola) – darbs ar nosaukumu „Kāzas”;
Anastasija Kairova (Pildas pamatskola) – darbs ar nosaukumu „Ģimenes sievietes pirtī”;
Lolita Mikijanska (J. Soikāna Ludzas mākslas skola) – darbs ar nosaukumu „Kāzu pārsteigums”;


Viktorija Meirāne (J. Soikāna Ludzas mākslas skola) – darbs ar nosaukumu „Jāņu nakts burvestības”;
Jānis Kravčenko (J. Soikāna Ludzas mākslas skola) – darbs ar nosaukumu „Jāņu zāļu lasīšana”;    
Marels Pozņaks (J. Soikāna Ludzas mākslas skola) – darbs ar nosaukumu „Jāņu nakts tradīcijas – pirtošanās”;  
Sintija Ditļa (J. Soikāna Ludzas mākslas skola) – darbs ar nosaukumu „Mārtiņi”;                               
Ērika Strode (J. Soikāna Ludzas mākslas skola) – darbs ar nosaukumu „Līgo puiši, līgo meitas”;       
Laura Zgirska (J. Soikāna Ludzas mākslas skola) – darbs ar nosaukumu „Siena talka”;                         
Iveta Bierestovska (J. Soikāna Ludzas mākslas skola) – darbs ar nosaukumu „Nakts pirtošanās”;             
Viktorija Petrova (J. Soikāna Ludzas mākslas skola) – darbs ar nosaukumu „Līgo meitas, līgo meži, līgo pļavas… līgo”.  
Konkursu rīkoja Latvijas Folkloras biedrība sadarbībā ar Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centru.Visi konkursā iesniegtie zīmējumi tiks publicēti Latvijas Folkloras biedrības mājas lapā. http://www.folklorasbiedriba.lv/.

coloring.cool