LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 26. novembris
Sebastians, Konrāds, Sebastijans
Ludza
Mostly cloudy
1°C
 
A A A

Radošā pēcpusdiena Ludzas novada vakara vidusskolā

lvv“Katram cilvēkam ir no Dieva dotas spējas, ar ko tas dāvā prieku citiem. Kaut tikai mēs dzīves laikā spētu to apzināties un savus talantus attīstīt,” tā pēcpusdienā, ko organizēja skolas bibliotekāre Ļubova Korobova un kas bija veltīts dažādiem radošiem talantiem, teica Ludzas novada vakara vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, dzejdare Inta Nagla.

Katru gadu mūsu skolā notiek pasākumi, kas rosina skolēnus domāt par cilvēka radošo spēju potenciālu. Šogad, rudenī, pelēki palsā laikā, kad gribas iededzināt sveces, pasākums bija veltīts dzejai un mūzikai. Tajā piedalījās dzejas rakstītāji Imants Gailis un Inta Nagla, un mums tik ļoti iemīļotais bards Sergejs Šļomins.

“Nav svarīgi, kad sāki rakstīt dzeju. No bērna kājas, pusmūžā vai arī tad, kad mati jau sirmi, svarīga ir dzejas kvalitāte, saturs un dzejnieka spēja izpaust visu savu un Mūzas vēstījuma esību,” saka Imants Gailis. Dzejnieks pastāstīja, ka ir Rēzeknes literārās biedrības “Latgales ūdensroze” biedrs. Izrādās, Imants ir arī biedrības himnas vārdu autors! Starp dzejas rindām viņš dalījās dzīves gudrībās, ko guvis, gadiem ejot. I. Gaiļa dzejas pamattēma ir mīlestība kā dzīves galvenā vērtība. Ticība, Laime un Prieks ar lielajiem burtiem, un lai dzeja atstātu ziedošas pēdas cilvēku sirdīs. Šodien Imants dalījās savā nesen, šajā rudenī, uzrakstītajā dzejas klāstā. Viņam ir iznākuši 3 dzejoļu krājumi: “Uz gaismu”, “Caur dzīvi”, “Uz virsotnēm”. Imanta dzejoļi publicēti kopkrājumā “Latgales sirdspuksti”, “Aiz apvāršņa ilgas skan” un “Pyura skreine”.lvv2

Intas Naglas literārā pieredze ir sākusies jau skolas laikos. Tad apsīkusi dzīves ikdienībā un darbu steigā. Taču 2007. gadā, dzīves vērtības pārvērtējot, Intas spējai dzejot pavērās jauns ceļš, un, kā autore saka: “Dzejoļi sāka plūst tā, it kā tos diktētu no Augšas.” Inta apliecina, ka šo talantu viņai devis Dievs, un savus dzejoļus dzejniece nespēj turēt pie sevis, ja tie citiem sagādā prieku un patīkamas emocijas. I. Naglai no 2011. gada ir iznākuši 5 autorkrājumi, viņas dzeja publicēta vairāk nekā 10 kopkrājumos, tāpat laikrakstos “Ludzas Zeme”, “Vietējā” un “Latvijas Avīze”. Nesen Inta pabija Īrijā, uz turieni viņu uzaicināja Īrija Latviešu biedrība. Tur dzejniece pabija trīs dažādās vietās un lasīja savu dzeju tautiešiem svešumā.

lvv1Visi klātesošie ar lielu uzmanību klausījās dzejnieku stāstījumā, bet, kad sāka spēlēt bards S. Šļomins, visi bija sajūsmināti un dziedāja līdzi. Sergejs izpildīja savas sacerētās un arī citu dzejnieku sarakstītās dziesmas, kas viņa spēju rezultātā pārtop savdabīgās, jautrās, arī pārdomas rosinošās melodijās. Katru gadu jūlijā pie Ludzas ezera notiek bardu salidojums, uz ko Sergejs arī aicināja visus klātesošos.

Dzeja, dziesma, tējas malkošana sveču gaismā un rudenīgas pārdomas par cilvēka dzīves esības jēgu… Par to, ka pasākums bija izdevies, noslēgumā apliecināja pašu klātesošo atzinīgie vārdi.

Inta Nagla,
Ludzas vakara vidusskolas pedagoģe

coloring.cool