LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Partly cloudy
-1°C
 
A A A

Pureņu pagasta neGarlaicīgās stundas Krāslavā

26. martā Pureņu pagasta tautas nama radošā grupiņa “neGarlaicīgā stundas” un interesenti no Cirmas pagasta piedalījās vienā no tradicionālās prasmju skolas nodarbībām – svilpīšu un niedru stabulīšu izgatavošanā. Nodarbība notika Krāslavas novadā, Ūdrīšu pagasta bibliotēkā. Prasmju skolu niedru stabuļu un citu vienkāršu skaņu rīku izgatavošanu radīja un stāstīja nepieradināto instrumentu eksperts, grupu Orobo un ZeLaika dalībnieks, mūziķis un instrumentu meistars Aleksandrs Maijers. Vispirms Aleksandrs iepazīstināja ar pašdarinātiem instrumentiem un mēs nonācām pie tā, ka skaņu rīku var sataisīt no jebkā: ķirbja, pudelītes, virves un koka gabaliņiem, no tā, kas ir pa rokai. Piemēram, izmantojot vecus flomāsterus var izgatavot stabuli, no valrieksta vai metāla bundžiņas sataisīt perkusijas. Nodarbības otrajā daļā tikām apmācīti kā izgatavot niedru stabulītes pašu spēkiem, kas izrādījās ir diezgan vienkārši. Dalībnieki ar sajūsmu un prieku izgatavoja stabulītes un kad tās tika pagatavotas meistars parādīja kā stabulīti izrotāt: izdedzināt zīmējumus, tā lai stabulīte katram ir īpaša.

Fotografēja un pierakstīja

Stass Astaševs, “neGarlaicīgo stundu” dalībnieks