LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Publicēts arhitekta Pētera Blūma stāsts par Ludzas Lielo sinagogu

Latvijas Arhitektu savienība publicējusi videomateriālus par konkursa “Latvijas Arhitektūras gada balva 2017” objektiem, tajā skaitā – konkursā godalgotās Ludzas Lielās sinagogas autoru videomateriālu.

Sižetā arhitekts Pēteris Blūms atklāj, ar kādām domām veikti restaurācijas darbi: “Mēs necentāmies patiesu padarīt par smuku (..) Vides fonu, Latviju neveido Latvijas Mākslas muzejs, to veido mazās ēkas. Tāpēc tieši šis mazais, šķiet, nevērtīgais – tā ir Latvija, tā ir Latvijas ainava.”

Latvijas Arhitektūras gada balvu sudraba ananasu Ludzas Lielā sinagoga un tās autori SIA “Konvents” saņēma kategorijā “Restaurācija”.

Starptautiskajā žūrijā šogad darbojās Igaunijas arhitekte Mārja Kaska, Lietuvas arhitekts Tomass Grunskis, Japānas arhitekts Jošiharu Cukamoto un Dānijas arhitekts Jakobs Kureks, kuri pieņēma gala lēmumu, izvērtējot nacionālās žūrijas izvēlētos 18 nominantus. Ludzas Lielo sinagogu starptautiskās žūrijas locekļi raksturoja šādi: “Šis ir ievērojams piemērs kā cienīt vietējo vēsturi, kultūru un vietas identitāti, parādot atdevi un centību profesijai un sabiedrībai. Tas ir ceļojums cauri vērtību atklāšanai zem ēkas vēstures slāņiem, ko saglabā, strādājot rūpīgi un ar godīgu attieksmi.”

Ludzas Lielā sinagoga šajā konkursā saņēma arī Zelta nozīmīti kā nacionālās žūrijas atzinību.

Sagatavoja Ērika Bondarenko,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Svetlanas Rimšas foto: arhitekts Pēteris Blūms Ludzas Lielās sinagogas pēcrestaurācijas atklāšanas pasākumā

Video

coloring.cool