LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 05. augusts
Osvalds, Arvils
Ludza
Mostly cloudy
14°C
 
A A A

Projekts, kas atjaunos un saglabās vecpilsētu

Ludzas novada pašvaldības izstrādātais projekts “Ludzas vecpilsētas tūrisma objektu renovācija tūrisma attīstībai”(Nr.PPA/3.4.2.1.1/09/02/009) guvis atbalstu Eiropas Reģionālās attīstības fonda atklāta projektu konkursā “Valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļu saglabāšana, atjaunošana un infrastruktūras pielāgošana tūrisma produktu attīstībai”, 2010.gada 31.martā Ludzas novada pašvaldība noslēdza vienošanos par projekta īstenošanu Nr.L-PPA-10-0022 ar Valsts aģentūru “Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra”.

Projekts “Ludzas vecpilsētas tūrisma objektu renovācija tūrisma attīstībai” paredz renovēt valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa daļu – Ludzas viduslaiku pilsdrupas un izveidot Mazā Ezerkrasta gājēju promenādi Ludzas vecpilsētā (apgaismojuma ierīkošana M.Ezerkrasta ielā, gājēju celiņa un ielas rekonstrukcija, kā arī ezera krasta labiekārtošana gar M.Ezerkrasta ielu).

Pēc projekta īstenošanas Ludzas vecpilsētā tiks piedāvāts jauns tūrisma produkts – komplekss, atraktīvs, vēsturiskā tūrisma produkts – marķēts maršruts ar atraktīviem elementiem – pilsētas simbolu atslēgu, kuras kalpos kā ceļvedis. Pastaigu maršruts pa vecpilsētu “Atver Ludzu” dos iespēju viesiem un tūristiem iepazīt Ludzas vēsturi, apskatīt senākās Latvijas pilsētas kultūrvēstures objektus un izdzīvot leģendu par nogrimušo pils ķēņinieni Lūciju. Kopumā maršrutu veidos 50 atslēgas, tās būs iestrādātas (iespiestas) bruģī un 10 metāla plāksnes ar informāciju par objektu. Šāds tūrisma produkts iepriekš Ludzas pilsētā nav bijis un tas funkcionāli atšķirsies no līdz šim piedāvātajiem tūrisma produktiem – ekskursijas gida pavadībā.

Realizējot projektu, tiks veidota pievilcīga un kulturāla dzīves vide, uzlabota pilsētvides ainava, tas veicinās Ludzas vecpilsētas tūrisma produkta attīstību, piedāvājot vecākajai valsts pilsētai raksturīgu, atpazīstamu un sakārtotu tūrisma piedāvājumu, saglabājot vērtīgos arhitektūras un mākslas pieminekļus nākošām paaudzēm, atklājot pierobežas kultūrvides īpatnības un atstājot neizdzēšamu iespaidu tās apmeklētājiem.

Projekta mērķa īstenošanas rezultātā sabiedrībai tiks paaugstināta tūrisma objektu pieejamības kvalitāte, kas nodrošinās apdzīvotās vietas pievilcību, dzīves vides uzlabošanu, veicinot ilgtspējīgu attīstību.

Projekta īstenošana tika uzsākta 2010.gada 31.martā un tiks pabeigta 2011.gada 30.jūnijā.

Projekta kopējās izmaksas ir 285 053.40 LVL, atbalsta finansējuma daļa sastāda 198 140.02 LVL. Projektu plānots pabeigt 2011.gada vidū.

coloring.cool