LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Failure notice from provider:
Location does not exist.
A A A

Projekts CURED BY ANIMALS ir sācies

15. novembrī Dagdas pilsētā notika projekta LLIII-166 “Animalterapijas izmantošana Latvijas – Lietuvas pierobežas pašvaldību sociālās vides stiprināšanai” jeb “CURED BY ANIMALS” partneru tikšanās. Projekta partneri Latvijā ir Ludzas, Kārsavas, Rēzeknes, Krāslavas, Viļānu, Riebiņu, Preiļu, Aglonas, Dagdas, Daugavpils un Ilūkstes novadu pašvaldības un Rēzeknes pilsētas dome, Lietuvā – Visaginas bērnu atbalsta centrs, Ignalinas rajona Didžiasalis bērnu aprūpes un ģimeņu sociālā atbalsta centrs, Utenas bērnu sociālās aprūpes un audzināšanas centrs un Anīkšču rajona pašvaldība, projekta vadošais partneris – biedrības “Eiroreģiona “Ezeru zeme”” Latvijas birojs.

15 Latvijas – Lietuvas pierobežas pašvaldību vadītāji un Eiroreģiona “Ezeru zeme” valdes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks parakstīja projekta partnerības līgumu, pārrunāja projekta mērķus, uzdevumus un ieviešanas gaitu, kā arī tika iepazīstināti ar Dagdas Bērnu un jauniešu centra darbību un citiem objektiem pilsētā. Projekta koordinatori pirmajā darba grupas sēdē pārrunāja projekta ieviešanas gaitu un nosacījumus.

“CURED BY ANIMALS” ir vērsts uz sociālās dzīves vides uzlabošanu, popularizējot un ieviešot unikālu rehabilitācijas metodi – animalterapiju. Projekta ietvaros partneri veiks sociālās infrastruktūras sakārtošanu, kā arī tiks sarīkots seminārs sociālajiem darbiniekiem, vasaras nometnes bērniem, semināri ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, praktizējošiem ārstiem, terapijas nodarbības ar trušiem, suņiem, zirgiem un pat delfīniem. Projekta noslēguma posmā paredzēts organizēt labdarības akciju un Ziemassvētku pasākumu.

Projekta īstenošanas laiks ir no 2010. gada novembra līdz 2011. gada decembrim, tā kopējais budžets ir 214 677 EUR. Ludzas novada pašvaldības budžets projektā ir 10 369 EUR, tai skaitā Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013. gadam ietvaros piešķirtais ERAF līdzfinansējums – 8 813,65 EUR (85%) un valsts finansējums – 518,45 EUR (5%), 1 301,03 EUR (10%) būs Ludzas novada pašvaldības līdzfinansējums.

Svetlana Rimša, projekta koordinatore Ludzas novada pašvaldībā