LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Portāls letonika.lv publisko projektu konkursa “LATVIJAS KULTŪRVIDES TAKAS” dalībniekus un aicina iesaistīties jaunus dalībniekus

Projekts “Latvijas kultūrvides TAKAS” norisinās visos Latvijas reģionos. Tajā var iesaistīties ikviens Latvijas iedzīvotājs un tā mērķis ir izveidot Rīgas, Kurzemes, Vidzemes, Zemgales un Latgales reģionam atsevišķi un Latvijai kopumā vienojošu kultūras karti – kultūrvides TAKAS – sociālu vietni, kurā Latvijas iedzīvotāji ir tie, kuri veido skatījumu uz kultūrvidi, raksta mūsdienu vēsturi un atspoguļo to vidi, kurā satiekas, izklaidējas, izglītojas.

Šobrīd no visas Latvijas kopumā ir saņemti vairāk kā 190 TAKU pieteikumi. Ar pieteikumu idejām var iepazīties portālā letonika.lv.
“Iesūtīti ir gan tradicionāli, gan neparastāki, gan nopietna pētniecības darba rezultātā tapušu darbu pieteikumi no neformālām biedrībām, skolēniem, bibliotekāriem un senioriem. Mēs priecājamies par katru dalībnieku, kurš vēlas sava darba augļus redzēt gan visai sabiedrībai atvērtajā letonika.lv portālā, gan izstādītus ceļojošajā digitālajā izstādē, kuru organizēsim projektam noslēdzoties. Lai sagatavotu atbildes uz dalībnieku jautājumiem un virzītu projektu atbilstoši tā iecerei, liela atbildība gulstas uz projekta reģionālajiem kuratoriem. Viņi ir tie, kuri palīdz dalībniekiem sagatavot materiālus iesūtīšanai. Šobrīd varu teikt, ka šī lieliskā iecere aprakstīt “SAVU Latviju” pašiem dalībniekiem jau ir izvērtusies par izziņas bagātu piedzīvojumu”, par projekta gaitu stāsta tā vadītāja Baiba Altena.

JAUNI Dalībnieki tiek gaidīti līdz 15. septembrim. Gaidīsim skaistāko Latvijas TAKU pieteikumus! KOPĀ iekrāsosim Latvijas karti, un piedalies, ja vēlies, lai tajā ir arī Tava Latvija! Iesūti mums SAVU skaistāko Latvijas TAKU! Īpaši aicinām iesaistīties jauniešus. Tāpat gaidām lielāku aktivitāti no Kurzemes un Latgales reģionu puses.
Latvijas publiskās bibliotēkas aicinām kļūt par projekta kontaktpunktiem un atbalstīt konkursa dalībniekus nozīmīga satura apkopošanā. Projekta rezultātā radītās Latvijas kultūrvides TAKAS tiks publicētas portālā www.letonika.lv un būs bez maksas pieejamas ikvienam interneta lietotājam.
Konkursa termiņi.
Dalībnieku pieteikšanās un projekta realizācija – 2011. gada 1. februāris – 15. septembris.
Rezultātu apkopošana un publicēšana – līdz 2011. gada 1. novembrim.
Projekta Dalībnieku pieteikumu iesniegšana. Projektu pieteikumi jāsūta uz e-pastu letonika@tilde.lv.
Konkursa nolikums un pieteikuma veidlapas: organizatora www.letonika.lv mājas lapā.
Vēršam uzmanību uz to, ka viena no konkursa prasībām ir: nedublēt informāciju un iesniegt pašu radītus – oriģinālus materiālus, kuri nekur citur internetā nav un nebūs publicēti.
Tas nozīmē to, ka, lai finālā veiksmīgi klasificētos projektā kā dalībnieks, iesniegtos darbus nevar piedāvāt citiem projektiem un konkursiem, kuri norit vai noritēs tuvākā nākotnē.
Portāls letonika.lv ir plaši lietots uzziņu resurss internetā, kurš sniedz uzticamu informāciju par Latviju. Ar savu dalību projektā, ikviens var kļūt par šī portāla satura veidotāju un vērtīgu tā sastāvdaļu.
Veiksmīgākie projekta dalībnieki saņems projekta organizētāju, atbalstītāju un sadarbības partneru balvas.

Projekta prezentācija

Informāciju sagatavoja:
Baiba Altena / SIA Tilde / Projekta “Kultūrvides TAKAS” vadītāja
Tālr. 67605001, e-pasts: baiba.altena@tilde.lv