LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
Ludza
Mostly cloudy
9°C
 
A A A

Portālā www.Latvija.lv pieejami civilstāvokļa aktu reģistra e-pakalpojumi

txt_pop_11636_e_pakalpojumiNo 2.februāra, ikviens vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.Latvija.lv var pieprasīt atkārtotu dzimšanas, laulības vai miršanas apliecību, kā arī izziņu no dzimšanas, laulības vai miršanas reģistra.

Jaunie e-pakalpojumi „Atkārtotas dzimšanas apliecības vai izziņas no dzimšanas reģistra pieprasīšana”, „Atkārtotas laulības apliecības vai izziņas no laulību reģistra pieprasīšana”, „Atkārtotas miršanas apliecības vai izziņas no miršanas reģistra pieprasīšana” un „Statistisko datu sniegšana pēc pieprasījuma” sniedz iespēju iedzīvotājiem elektroniski pieprasīt informāciju, kas ietverta vienotajā Civilstāvokļa aktu reģistrācijas informācijas sistēmā (CARIS). Pieprasītos dokumentus privātpersona varēs saņemt klātienē, ierodoties paša izvēlētā pašvaldības dzimtsarakstu nodaļā.

CARIS ir sistēma, ko Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta „Vienota civilstāvokļa aktu reģistrācijas informācijas sistēma” ietvaros izveidojusi Tieslietu ministrija, sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi un Valsts reģionālās attīstības aģentūru. Projekta mērķis ir papildināt Iedzīvotāju reģistra funkcionalitāti un sniegt iespēju ikvienai personai reģistrēt civilstāvokļa aktus un atkārtoti saņemt civilstāvokļa aktu reģistrāciju apliecinošus dokumentus jebkurā pašvaldības dzimtsarakstu nodaļā. Jaunā sistēma nodrošina arī nepārtrauktu aktuālas un ticamas civilstāvokļa aktu reģistru informācijas pieejamību attiecīgajām iestādēm. Savukārt e-pakalpojumu ieviešana samazinās papīra dokumentu apriti, uzlabos reģistrācijas iestāžu darbības efektivitāti un nodrošinās iestāžu sniegto pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem.

Šobrīd portāls www.Latvija.lv nodrošina pieeju 55 e-pakalpojumiem un satur informāciju par 2080 valsts un pašvaldību pakalpojumu saņemšanas iespējām.

coloring.cool