LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

Portālā www.latvija.lv jauni e-pakalpojumi

Vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.latvija.lv ir pieejami trīs jauni Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) e-pakalpojumi: “Informācija par izmaksātajiem pabalstiem/pensijām/atlīdzību un ieturēto ienākuma nodokli (ienākumu deklarēšanai)”, “Informācija par valsts fondēto pensiju shēmas dalībnieka reģistrāciju un ieguldījuma plāna izvēli”, “Valsts fondēto pensiju shēmas dalībnieka konta izraksts”. Šie trīs e-pakalpojumi papildina līdz šim pieejamos deviņus e-pakalpojumus, kurus sadarbībā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru sniedz VSAA.

Jaunie e-pakalpojumi dod iespēju VSAA klientiem pieprasīt:

 Informāciju par valsts fondēto pensiju shēmas dalībnieka reģistrāciju un ieguldījumu plāna izvēli; tā ir iespēja noskaidrot laiku, kad uzsākta dalība valsts fondēto pensiju shēmā, aplūkot savu līdzekļu pārvaldītāju un ieguldījumu plānu izmaiņu vēsturi. (https://www.latvija.lv/epakalpojumi/ep49)

 Valsts fondēto pensiju shēmas dalībnieka konta izrakstu; te iegūstami dati par uzkrāto fondētās pensijas kapitālu un ar to veiktajiem darījumiem gan pēdējā gadā, gan jebkurā citā iepriekšējā. (https://www.latvija.lv/epakalpojumi/ep44)

 Informāciju par ieturējumiem no izmaksātas pensijas, pabalsta vai atlīdzības; ikviens, kurš kopš 2008. gada saņēmis kādu no VSAA piešķirtajiem pakalpojumiem, var iegūt ienākumu deklarēšanai nepieciešamo informāciju par ienākumiem, kuru izmaksātāja ir VSAA. (https://www.latvija.lv/epakalpojumi/ep50)

VSAA direktore Inese Šmitiņa uzsver: “Mēs ceram, ka līdz ar visu 12 e-pakalpojumu ieviešanu un plašāku pakalpojumu pieejamību neklātienē uzlabosies iedzīvotāju informētība par viņu sociālās apdrošināšanas vēsturi. Portāls dod lielisku iespēju īsā laikā iegūt vajadzīgo informāciju.”

Savukārt VRAA direktors Māris Krastiņš izsaka gandarījumu, ka: “Portālā ir pieejami aizvien vairāk pakalpojumi, kas iedzīvotājiem dod iespēju sekot līdzi dažādai informācijai, kas tiek uzkrāta dažādās valsts datu bāzēs un līdz ar šie jaunajiem e-pakalpojumiem vēl plašākam iedzīvotāju lokam ir iespēja sekot līdzi un kontrolēt savus 1.un 2. līmeņa pensijas kontu uzkrājumus.”

Šie pakalpojumi ir pieejami e-paraksta īpašniekiem vai piecu internetbanku lietotājiem – Swedbank, Latvijas Krājbankas, SEB bankas, Citadele bankas un Norvik bankas klientiem, kā arī Mobilā ID lietotajiem.

Portāla statistika liecina, ka populārākais no VSAA e-pakalpojumiem ir “Informācija par prognozējamo vecuma pensijas apmēru”. Kopš tā ieviešanas šo informāciju ir pieprasījuši jau 22 510 reizes.

E-pakalpojumi dod iespēju saņemt vēlamo informāciju elektroniski, un iedzīvotājiem nebūs nepieciešams apmeklēt VSAA nodaļas klātienē. Pakalpojumi ir pieejami portāla pakalpojumu sadaļā “Valsts un pašvaldību sociālā palīdzība, sociālā apdrošināšana”.

Visi VSAA e-pakalpojumi portāla www.latvija.lv ir pieejami šeit: https://www.latvija.lv/LV/LDV/Default.aspx?catid=39V_UN_PASVALD_PALIDZ .

Kristaps Prēdelis
Valsts reģionālās attīstības aģentūras
Sadarbības un informācijas departamenta
Projektu vadītājs
Tālr. +371 67079055,
GSM +371 26374430,
kristaps.predelis@vraa.gov.lv
www.vraa.gov.lv

Edīte Olupe
VSAA preses sekretāre
Tālr. 67013616; mob.t. 29286136
edite.olupe@vsaa.lv
www.vsaa.lv