LV EN

Piektdiena, 2023. gada 03. februāris
Vida, Ida, Aīda
Ludza
Partly cloudy
-6°C
 
A A A

Policisti – Vilks, Zaķis un Kaķis 1.septembrī piedalīsies satiksmes regulēšanā visā Latgalē

Ar joni tuvojoties aktīvajam ielu ar bērniem piepildītajam 1.septembrim valsts policija izstrādājusi īpašu stratēģiju savai darbībai septembra sākumā. Pateicoties Latvijas-Lietuvas programmas projekta “LATLIT TRAFFIC” darbībai, ne tikai Rīgā, bet arī Latgalē un kaimiņu pierobežas rajonos Lietuvā jau otro gadu sadarbībā ar pašvaldībām un valsts policiju 1.septembra satiksmes drošības kampaņā “Drošs ceļs uz skolu” iesaistās arī speciāli dzīvnieku tērpos tērpti policisti.

Kā informē Eiroreģiona “Ezeru zeme” Latvijas biroja vadītāja un LATLIT TRAFFIC projekta vadītāja Ilze Stabulniece, šī akcija notiek Višķos, Špoģos, Ludzā, Krāslavā, Aglonā, Līvānos, Rēzeknē, Viļānos, Maltā, Riebiņos, kā arī Lietuvas pilsētās: Zarasos, Utenā, Ignalinā, Anīkščos, Visaginā un Kupišķos.

Šie bebrs, vērsītis, ezis, lācis, zaķis, kaķis, vāvere un vēl līdzīgi desmit personāži 1.septembrī apmeklēs skolas, bērnudārzus un arī darbosies uz ielas, palīdzot šķērsot ielas gājējiem.

Šo kolorīto un draudzīgo policistu dalība satiksmes regulēšanā pievērš gan gājēju, gan arī autobraucēju uzmanību satiksmes noteikumu ievērošanai.

Ludzas policists Vērsis plāno darboties ne tikai 1.spetembrī, bet tā kā iepriekšējo sezonu – visa gada garumā, iesaistot arī jauniešu klubu “Lietussargs”, darbojoties mākslas un mūzikas skolās, apmeklējot lauku skolas novadā, organizējot dažādas tematiskas tikšanās. Lietuviešu pilsētas Zarasi policists Ezis esot piedalījies rallija sacīkstēs, viņš plāno strādāt gan 1., gan 2.septembrī skolās un bērnudārzos. Daugavpils novada Višķu pagasta policists Vilks plāno apmeklēt arī baznīcu, lai uzrunātu draudzi ievērot satiksmes noteikumus.