LV EN

Piektdiena, 2022. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Mostly cloudy
-7°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no š.g. 21. līdz 28. maijam VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 62 paziņojumi par dažādiem notikumiem, tai skaitā 8 zādzībām, 6 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 11 huligānisma gadījumiem un 1 ģimenes konfliktu. Uzsākti 10 kriminālprocesi. Sastādīti 43 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 69 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 12(!) gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā – 5 automašīnu vadītāji un 7 riteņbraucēji. Konstatēti 4 ceļu satiksmes negadījumi (divās avārijās 1 bojā gājušais un 2 cietušie).
***
22. maijā policijā saņemts paziņojums, ka Zilupes nov. Lauderu pag. kādā piemājas saimniecībā sabojāti bišu mājiņas rāmji. Veicot izmeklēšanu uzsāktajā kriminālprocesā, policijas darbinieki noskaidroja vainīgā personību. Izrādījās, ka to ir izdarījis kāds 1982. gadā dzimušais vīrietis. Noskaidrots, ka šis jaunais vīrietis “apmeklēja” saldo vietu iepriekšējas dienas vakarā – ap plkst. 21:00.
***
22. maijā konstatēts, ka Ciblas nov. Pušmucovas pag. no piemājas teritorijas nozagti dažādi metālapriekšmeti. Notikušā apstākļi un nodarītā materiālā zaudējuma apmērs tiek noskaidrots.
***
23. maijā no rīta kāds ludzānietis konstatēja, ka nakts laikā no viņa piemājas teritorijas Latgales ielā garnadži nozaga 4 dekoratīvo stādu kociņus. Vainīgās personas tiek meklētas.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, šī veida zādzības pašlaik ir ļoti aktuālas, it īpaši Ludzas pilsētā, kur zog gan koku un dekoratīvo krūmu stādus, gan puķu stādus. Policija lūdz iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un aicina ziņot par visām personām, kas varētu būt saistītas ar šāda veida likumpārkāpumiem, zvanot pa tālr.:112 vai 65703800, vai personīgi griezties policijas iestādē.
***
24. maijā ap plkst. 22:55 Ludzā, Rekašova ielā kādā dzīvoklī tika izsists loga stikls.
Līdzīgs pārkāpums konstatēts naktī uz 26. maiju ap pusnakti Ludzas nov. Pildas pag. c.Pilda, kad kādai mājai nenoskaidrota persona izsita 2 loga stiklus.
Tajā pat dienā ap plkst. 16:50 policijā saņemts paziņojums, ka šoreiz Ciblas nov. Blontu pag. c.Blonti saimnieks konstatēja, ka saimniecības ēkai arī izsisti loga stikli.
Visos gadījumos policija noskaidro notikušā apstākļus.
***
27. maijā ap plkst. 15:00 policijā saņemts paziņojums, ka Ciblas nov. Līdumnieku pag. notikusi mantu zādzība no neapdzīvotas mājas. Pagaidām nav noskaidrotas personas, kas pa izsisto logu iekļuva iekšā un nozaga plīts čuguna virsmu un traukus. Izmeklēšana turpinās.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore