LV EN

Pirmdiena, 2022. gada 28. novembris
Rita, Olita, Vita
Ludza
Mostly cloudy
-1°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no š.g. 26. marta līdz 2. aprīlim VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 46 paziņojumi par dažādiem notikumiem, tai skaitā 12 zādzībām, 4 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 1 ģimenes konfliktu, 7 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 10 kriminālprocesi. Sastādīti 22 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 75 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 4 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā: 2 automašīnu vadītāji (vienam no viņiem nebija transportlīdzekļa vadīšanas tiesības – uzsākts kriminālprocess) un 2 riteņbraucēji. Nedēļas laikā notika 2 ceļu satiksmes negadījumi, cietušo un bojā gājušo nav.

***

26. martā Ludzā, A.Jurdža ielā no kādas mājas pagalma tika nozagts tukšs gāzes balons un dažādi metāllūžņi. Operatīvās meklēšanas pasākumu rezultātā, policijas darbinieki noskaidroja vainīgo personības. To ir izdarījuši divi 1975. gadā dzimušie vīrieši. Metāllūžņi jau bija nodoti kādā metālu uzpirkšanas punktā.

***

30. martā, piektdien, ap plkst. 05:00 no rīta Zilupes nov. Pasienes pagastā tika nozagta automašīna Mazda 626. Veicot izmeklēšanu noskaidrots, ka 2 personas – 1992. gadā dzimušais vīrietis un vēl kāds 17-gadīgs jaunietis, būdami alkohola reibumā, nozaga šo transportlīdzekli un vēlāk izraisīja avāriju, nobraucot no ceļa braucamās daļas grāvī. Tā rezultātā automašīna apgāzās. Noskaidrots, ka abas personas agrāk jau bija nonākušas policijas redzeslokā.

***

30. martā ap plkst. 08:00 policijā saņemts paziņojums par to, ka Ludzas nov. Rundēnu ciemā notikusi ielaušanās kādā veikalā. Garnadži iekļuva iekšā, uzlaužot ieejas durvis. Noziedznieku guvums: alkohols (degvīns, balzāms, vīns), šokolādes, apģērbs, higiēnas piederumi, darba mobilais tālrunis, telefonu atjaunošanas kartes, tējkanna, mikroviļņu krāsns. Nodarītā materiālā zaudējuma apmērs tiek noskaidrots. Preču zādzība izdarīta laikā posmā no iepriekšējās dienas plkst.18:00 līdz notikušā konstatēšanas brīdim. Tirdzniecības vieta nebija aprīkota ar signalizāciju. Vainīgas personas un nozagtās mantas tiek meklētas.

Policija lūdz visas personas, kam ir jebkāda informācija, kas varētu sekmēt šī noziedzīga nodarījuma atklāšanu, nekavējoties zvanīt pa tālr.:110, 65703800 vai personīgi griezties tuvākajā policijas iestādē. Iepriekš pateicamies par atsaucību!

***

30. marta pēcpusdienā Ludzā, Tālavijas ielā kopīgās alkohola lietošanas laikā kādam vīrietim tika nodarīti miesas bojājumi un nozagts viņam piederošais mobilais tālrunis. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

***

2. aprīlī no rīta Zilupes nov. Zaļesjes pag. Surbeļi atrasts kara laika nesprādzis lādiņš. Paziņots Zemessardzes nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotai.

***

2. aprīlī ap plkst. 06:10 konstatēts, ka Kārsavā, Vienības ielā, izsitot vitrīnas skatloga stiklu, notikusi iekļūšana kādā veikalā. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros uz doto brīdi noskaidrots, ka nozagti alkoholiskie dzērieni un cigaretes. Precīza nodarītā materiālā zaudējuma apmērs tiek noskaidrots. Policija veic tālāku izmeklēšanu.

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska,

Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore