LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 03. augusts
Augusts
Ludza
Partly sunny
15°C
 
A A A

POLICIJA ZIŅO

VP_logoLaika posmā no šī gada 3. līdz 10.jūnijam VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Zilupes, Kārsavas un Ciblas novadu teritorijas, tika reģistrēti 53 notikumi: 8 zādzības, 6 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi, 5 huligānisma gadījumi, 1 ģimenes konflikts. Uzsākti 7 kriminālprocesi. Sastādīti 39 administratīvā pārkāpuma protokoli, tai skaitā 5 – nelikumīgās alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 84 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 7 vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu iespaidā, tostarp 1 autovadītājs, 2 mopēdisti un 4 riteņbraucēji. Reģistrēti 3 ceļu satiksmes negadījumi, cieta 1 autovadītājs, bojā gājušo nav.

***

Valsts policija , Ceļu satiksmes drošības direkcija un Satiksmes ministrija īsteno kampaņu mopēdistu drošībai ”Mopēds-mazs un neaizsargāts”. Lai paaugstinātu satiksmes drošību, policijas darbinieki, veicot ceļu satiksmes uzraudzību, pastiprināti kontrolēs pārkāpumus, kas saistīti ar Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, kuri paredz papildu prasības velosipēdu un mopēdu vadītājiem, īpašu uzmanību pievēršot mopēda tehniskai kārtībai un mopēdam reglamentētā braukšanas ātruma kontrolei.

Policija atgādina, ka saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, “Mopēds-divriteņu vai trīsriteņu mehāniskais transportlīdzeklis, kura motora darba tilpums nepārsniedz 50 kubikcentimetrus ( dzirksteļaizdedzes tipa motoriem) vai kura maksimālā jauda nepārsniedz 4kW (elektromotoriem vai cita veida iekšdedzes tipa motoriem) un konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums pārsniedz 25 km stundā, bet nepārsniedz 45 kilometrus stundā”. Ceļu satiksmes noteikumi arī nosaka, ka mopēdam jābūt tehniskā kārtībā, mopēdam jābūt uzstādītām izgatavotāja paredzētajām iekārtām, mehānismiem un ierīcēm, tām jādarbojas visos paredzētajos režīmos.

***

4.jūnijā policijā saņemts paziņojums, ka Ciblas novada Līdumnieku pagastā no kāda šķūnīša nozagts motorzāģis “Oleo Mac”, kā arī vēl dažas mantas. Nodarīta materiāla zaudējuma apmērs- ap Ls 157. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros noskaidrots, ka zādzība izdarīta š.g. 1.jūnijā. Aizdomās par šī zādzības izdarīšanu tiek turēts 1979.gadā dzimušais vīrietis. Nozagtais motorzāģis atrasts. Jāpiebilst, ka aizdomās turētais ir agrāk dažas reizes tiesāts par zādzību izdarīšanām.

***

6.jūnijā konstatēts, ka Ludzas novada Nirzas pagastā nozagts elektroenerģijas komercuzskaites mēraparāts “Meteris”. Apstākļi un nodarītā materiālā zaudējuma apmērs noskaidrojas.

***

6.jūnijā vakarā Zilupes novada Lauderu pagasta c.Lauderi tika nozagti kanalizācijas lūku vāki. Notikuma vietā tika aizturētas 2 personas- kādi vietējie vīrieši.

***

8.jūnijā plkst.04:20 Ciblas novada Zvirgzdenes pagastā automašīna BMW, kuru vadīja kāds 17-gadīgais jaunietis, nobrauca no ceļa braucamās daļas, iebrauca gravī, pēc kā transportlīdzeklis apmeta kūleni, par laimi, automašīna apstājās uz riteņiem. Šī ceļu satiksmes negadījumā cieta transportlīdzekļa vadītājs. Cietušais ar dažām traumām nogādāts medicīnas iestādē. Policija noskaidro visus notikušā apstākļus.

***

9.jūnijā ap plkst.11:05 Kārsavā, Vienības ielā, apstrādājot savu dārzu, kāds vīrietis atrada mīnmetēja mīnu. Izsaukti sapieri un mīna tika iznīcināta tuvākajā karjerā.

***

10.maijā ap plkst.04:30 agrā rītā Zilupes novada Lauderu pagastā kādā dzīvojamā mājā iekļuva 2 vīrieši- 1984.gadā un 1986.gadā dzimušie vietējie iedzīvotāji un, pielietojiet beisbola nūju, nodarīja miesas bojājumus mājas saimniekam. Kā arī likumpārkāpēji sabojāja riteni “Aist”, kas atradās mājas pagalmā. Par iemeslu notikušajām bija ilgstošais konflikts. Uzsākts kriminālprocess. Notiek tālākā izmeklēšana.

 

Sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

tālr.: 65703807, 26540044

 

coloring.cool