LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 27. novembris
Lauris, Norberts
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

POLICIJA ZIŅO

VP_logoLaika posmā no šī gada 6. līdz 13.maijam VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Zilupes, Kārsavas un Ciblas novadu teritorijas, tika reģistrēti 66 notikumi: 2 zādzības, 4 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi, 5 huligānisma gadījumi, 7 ģimenes konflikti. Uzsākti 16 kriminālprocesi. Sastādīti 28 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 65 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 5 vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu iespaidā, tostarp 2 automašīnu vadītāji, vienam no viņiem nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesības-uzsākts kriminālprocess, 2 riteņbraucēji un 1 mopēdists. Reģistrēti 4 ceļu satiksmes negadījumi, cieta 1 kvadracikla vadītājs, bojā gājušo nav.

 ***

6.maijā Ludzā, Latgales ielā kāda piemājas dārziņā tika atrasts 2.pasaules kara lādiņš, kas nodots iznīcināšanai Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotai.

Otrais līdzīgs gadījums konstatēts 12.maijā, šoreiz Ludzas novada Nirzas pagastā , kad uz lauka, veicot lauksaimniecības darbus, atrasts 2.pasaules kara nesprādzis artilērijas lādiņš, kuru neitralizēja nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas sapieri.

***

6.maijā ap plkst.23:20 Ludzā, Latgales ielā policijas darbinieki apturēja automašīnu Chrysler Voyager, kuru vadīja 1992.gadā dzimušais jauns vīrietis. Transportlīdzeklī atradās ap 110 litri caurspīdīga šķidruma līdzīga alkoholiskām dzērienam. Uzsākta administratīvā lietvedība. Šķidrums izņemts un nozīmēta ekspertīze.

***

10.maijā konstatēts, ka Ludzas novada Cirmas pagastā uz Cirmas ezera 1967.gadā un 1959.gadā dzimušie vīrieši nodarbojās ar nelikumīgu zveju. Pārkāpēji tiks saukti pie administratīvās atbildības. Iespējamais sods par zvejas noteikumu pārkāpšanu — uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt līdz piecsimt latiem, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un pārkāpuma priekšmetus, tajā skaitā pārkāpuma rezultātā iegūtās zivis, kā arī peldošos līdzekļus ar aprīkojumu, vai bez konfiskācijas un atņem zvejas tiesības uz laiku līdz vienam gadam vai bez tiesību atņemšanas.

***

10.maijā ap plkst.20:50 Ludzas novada Istras pagastā 1989.gadā dzimušais vīrietis, vadot kvadraciklu, neizvēlējās drošu kustības ātrumu, kā rezultātā transportlīdzeklis nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Vadītājs nogādāts medicīnas iestādē.

***

Veicot nelikumīgās narkotisko vielu aprites apkarošanas pasākumos, reida laikā, 10.maijā ap plkst.23:10 Ludzā, Blaumaņa ielā policijas darbinieki aizturēja 3 personas – 1961.gadā, 1970.gadā un 1989.gadā dzimušos vīriešus, kuru personīgajās mantās tika atrasti polietilēna maisiņi ar narkotikām līdzīgām vielām. Visos gadījumos uzsākti kriminālprocesi. Kā arī šī reida laikā tika pārbaudītas vēl dažas personas saistībā ar nelikumīgu narkotisko vielu apriti un lietošanu.

Nākamajā dienā, 11.maijā plkst.22:10 reida laikā Ludzā, Kr.Barona ielā aizturēts 1966.gadā dzimušais vīrietis par narkotisko vielu nelikumīgu glabāšanu. Šī persona agrāk bija vairākkārt nonākusi policijas redzeslokā par līdzīgo likumu pārkāpumu izdarīšanu. Turpinot reidu vēlāk ap plkst.21:50 Ludzā, Tālavijas ielā aizturēta vēl viena persona – 1992.gadā dzimušais jauns cilvēks uz aizdomu pamata par narkotisko vielu lietošanu.

***

11.maijā ap plkst.09:30 Ludzā, Latgales ielā konstatēta kārtēja preču zādzība no lielveikala: kāds pusaudzis nozaga alkoholiska dzēriena- viskija “Tullamore” pudeli 1litra tilpuma, materiālais zaudējums – Ls 17,84. Uzsākts kriminālprocess. Nozagta prece atgriezta veikalam.

 

Sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

 

tālr.: 65703807, 26540044

 

coloring.cool