LV EN

Pirmdiena, 2022. gada 28. novembris
Rita, Olita, Vita
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no šī gada 2. līdz 10. aprīlim VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 60 paziņojumi par dažādiem notikumiem, tai skaitā 10 zādzībām, 2 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 3 ģimenes konfliktiem, 5 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 8 kriminālprocesi. Sastādīti 20 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 45 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 6 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, tai skaitā 3 automašīnu vadītāji, kuriem nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesības (uzsākti kriminālprocesi), 1 mopēdists un 2 riteņbraucēji. Nedēļas laikā notika 4 ceļu satiksmes negadījumi, cietušo un bojā gājušo nav. 2 avārijas izraisītas, kad autovadītāji atradās alkohola reibumā.

***
2. aprīlī policijā saņemts paziņojums, ka nakts laikā automašīnai Lancia Kappa, kura atradās Ludzas nov. Pildas pag. kādas SIA teritorijā, noņemti 4 riteņi un malkas skaldāmajam automātam nolieta hidraulikas eļļa. Nodarīta materiāla zaudējuma apmērs – ap 140 Ls. Izmeklēšana turpinās.

***
4. aprīlī Ludzā konstatēts, ka no Ludzas novada pašvaldības ēkas nozagts roku žāvētājs un vairāki ugunsdzēšamie aprāti. Tajā pat dienā arī konstatēts, ka no ēkas pazuda putekļusūcējs. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, vainīgā persona noskaidrota. Uz aizdomu pamata par šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tiek turēts kāds 1960. gadā dzimušais vīrietis. Nozagtās mantas atrastas. Jāpiebilst, ka aizdomās turētais agrāk ir vairākkārt tiesāts, pārsvarā par mantu zādzībām.

***
5. aprīlī elektrotīklu darbinieki, veicot apgaitu, konstatēja, ka Ludzā, Kuļneva ielā no kādas neapdzīvotas mājas pazuda elektroenerģijas mēraparāts.

***
5. aprīlī no rīta konstatēts, ka aizvadītās nakts laikā Ludzas nov. Ņukšu pag. kādā gaterī nozagti 7 dažādas jaudas elektromotori. Uzsākts kriminālprocess. Vainīgās personas un nozagtās mantas tiek meklētas.

***
7. aprīlī Zilupes nov. Zaļesjes pag. no kāda šķūnīša pazuda skābekļa balons. Policija noskaidro notikušā apstākļus.
Jāpiebilst, ka šogad šis balons jau bija nozagts. Policijas darbinieki noskaidroja vainīgo personu, atrada nozagto balonu un atdeva īpašniekam. Tomēr kādam garnadzim tas atkal kļuva vajadzīgs.

***
8. aprīlī laika posmā no plkst. 09:00 līdz plkst. 14:00, saimnieka prombūtnes laikā Ludzas nov. Isnaudas pag. pagaidām nenoskaidrota persona pa logu iekļuva kādā mājā un nozaga naudu – ap 350 Ls. Izmeklēšana turpinās.

***
8. aprīlī ap plkst. 12:05 Ludzā, Stacijas ielā 1990. gadā dzimušais vīrietis, vadot automašīnu Honda Accord, netika galā ar transportlīdzekļa vadību, kā rezultātā automašīna iebrauca elektrības stabā. Fiziski cietušo nav. Noskaidrots, ka vadītājs atradās pie stūres alkohola reibumā (alkohola koncentrācija – apmēram 3 promiles) un viņam nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību. Par minēto likuma pārkāpumu ir paredzēta kriminālatbildība. Vainīgā persona tiks saukta arī pie administratīvās atbildības par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu. Jauns vīrietis jau agrāk bija nonācis policijas redzeslokā par dažādu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore