LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

POLICIJA ZIŅO

VP_logoLaika posmā no šī gada 8. līdz 15.aprīlim VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas , Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 50 notikumi: 3 zādzības, 6 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi, 10 huligānisma gadījumi, 2 ģimenes konflikti. Uzsākti 10 kriminālprocesi. Sastādīti 32 administratīvā pārkāpuma protokoli, tai skaitā 2 – nelikumīgās alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 71 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, 5 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu iespaidā, tai skaitā 2automašīnu vadītāji, viens no kuriem bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām -uzsākts kriminālprocess, 2 rīteņbraucēji un 1 mopēda vadītājs. Reģistrēts tikai 1 ceļu satiksmes negadījums, cietušo un bojā gājušo nav.

***

9.aprīlī plkst.09:10 Ludzā, Latgales ielā no kāda lielveikala izdarīta kārtēja preces zādzība: 1972.gada dzimušais vīrietis nozaga 0,2 l tilpuma degvīna pudeli Ls 2,19 vērtībā. Uzsākts kriminālprocess. Prece atgriezta veikalam.

***

Aizvadītājā nedēļā reģistrēti 3 gadījumi, kad iedzīvotāji apzināti nepatiesi izsauca policijas darbiniekus. Pirmais gadījums konstatēts 9.aprīlī ap plkst.11:56 Kārsavas novada Mežvidu pagastā, kad 1976.gadā dzimusī sieviete nepamatoti izsauca policiju, otrais gadījums- 9.aprīlī ap plkst.21:45 Zilupes novada Pasienes pagastā 1992.gadā dzimušais jauns vīrietis apzināti nepatiesi izsauca policijas darbiniekus un trešais gadījums notika 11.aprīlī ap plkst.12:50 Kārsavas novada Malnavas pagastā, toreiz nepamatoti policiju izsauca kāda 1945.gadā dzimusī sieviete. Visos gadījumos personas tiks sauktas pie administratīvās atbildības.

Atgādinām, ka iespējamais sods par apzināti nepamatotu speciālo dienestu izsaukšanu, tai skaitā policijas, fiziskajām personām naudas sods no Ls 25 līdz Ls 100.

***

Kā jau rakstīts kriminālhronikā, š.g.31.martā vakarā Kārsavā, no kādas mājas Smilšu ielā izdarīta mantas zādzībā. Garnadzis, izņemot loga rāmi, iekļuva iekšā un nozaga motorzāģi. Turpinot izmeklēšanu, vainīgā persona noskaidrota – to ir izdarījis kāds 1993.gadā jauns vīrietis, kas agrāk jau dažas reizes bija nonācis policijas redzeslokā par līdzīgo noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu.

***

Veicot tālāku izmeklēšanu kriminālprocesā par mantu zādzības izdarīšanu š.g. marta sākumā no kādas mājas Ludzā, Latgales ielā, policijas darbinieki arī noskaidroja, ka aizdomās turētais -1964.gadā dzimušais vīrietis bija izdarījis vēl vienu zādzību no šīs mājas, nozagāt mantas Ls 200 apmērā.

***

Kā rakstīts pagājušās nedēļas kriminālhronikā, 5.aprīlī pēc plkst.16:00 divu stundu laikā Kārsavas novada Salnavas pagastā kādam vīrietim tika nozagti 2 motorzāģi Husqvarna. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumos, vainīgā persona noskaidrota. Izrādījās, ka šo zādzību izdarīja 1989.gadā dzimušais rēzeknietis. Nozagtie motorzāģi atrasti un atgriezti īpašniekam.

***

13.aprīlī ap plkst.02:15 naktī Ludzā, Miglinīka ielā kāds 1988.gadā dzimušais vīrietis izsita savas paziņas dzīvoklim loga stiklu. Kad ieradās policijas darbinieki, šis vīrietis turpināja agresīvi uzvesties, kā arī nepakļāvās policijas darbinieku likumīgām prasībām pārtraukt huligāniskās darbības. Uzsāktās administratīvās lietvedības ietvaros šis vīrietis tiks saukts pie administratīvās atbildības.

***

POLICIJAS PAZIŅOJUMS

Izanalizējot pēdējo gadu statistikas datus satiksmes uzraudzības jomā, ir redzams, ka ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo pasažieru skaits sastāda trešdaļu no visiem bojā gājušiem, piemēram 2012.gadā valstī ceļu satiksmes negadījumos gāja bojā 177 cilvēki, no tiem 64- vadītāji, 59 gājēji un 45 pasažieri. Viens no iemesliem tādām smagām sekām ir arī tas, ka pasažieri nelietoja drošības jostas un citus drošības līdzekļus.

Lai atgādinātu visiem ceļu satiksmes dalībniekiem par vispārējo satiksmes drošības noteikumu ievērošanu, lai samazinātu bojā gājušo un cietušo skaitu, kā arī lai atgādinātu par nepieciešamību lietot drošības jostas un citus drošības līdzekļus, no š.g. 15.aprīļa Valsts policija veic pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību, kontrolējot pārkāpumus, kas saistīti ar drošības jostu, aizsargķiveru un bērnu sēdeklīšu lietošanas noteikumu neievērošanu.

 

Sagatavaoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

tālr.: 65703807, 26540044

coloring.cool