LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Partly cloudy
-19°C
 
A A A

POLICIJA ZIŅO

Laika posmā no š.g. 11. līdz 18.martam  VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes    novadu teritorijas, tika reģistrēti 54 notikumi: 3 zādzības, 4  miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi, 5 huligānisma gadījumi, 1 ģimenes konflikts.  Uzsākti  10   kriminālprocesi. Sastādīti  35 administratīvā pārkāpuma protokoli., tai skaitā 9 – nelikumīgās  alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 66 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēti 4 gadījumi, kad vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu ietekmē, tostarp 2 riteņbraucēji un 2 automašīnas vadītāji, kam arī nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, šis personas tiks sauktas pie kriminālatbildības.  Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, cietušo un bojā gājušo nav.

***

Kā jau rakstīts kriminālhronikā, naktī uz 3.martu Ludzā Latgales ielā no kāda mājas nozagta sadzīves tehnika. Turpinot izmeklēšanu, aizvadītājā nedēļā Kriminālpolicijas darbinieki noskaidroja , ka ar minēto zādzību saistīti 2 ludzānieši: 1964.gadā un 1982.gadā dzimušie vīrieši. Abas personas agrāk tiesātas par līdzīgo noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu. Izmeklēšanas gaitā arī noskaidrots, ka vecākais vīrietis pagājušā gada decembrī ir izdarījis vēl vienu mantu zādzību Ludzā no mājas Krāslavas šķērsielā. Toreiz garnadža guvums bija zelta un sudraba izstrādājumi, fotoaparāti un vēl dažas citas  mantas. Izmeklēšana turpinās.

***

13.martā policijā saņemts paziņojums par to, ka Zilupes nov. Zaļesjes pagastā no kādai SIA piederošās baļķu krājas nozagti 8 kubikmetri koksnes. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, vainīgā persona noskaidrota- to ir izdarījis kāds vietējais vīrietis. Nozagta koksne atrasta.

***

13.martā ap plkst.16:00 Ludzā, Latgales ielā kādā lielveikalā konstatēta kārtēja preču zādzība: 1958.gadā dzimušais vīrietis nozaga degvīna “Arsenič” pudeli Ls 4.15 vērtībā. Uzsākts kriminālprocess. Nozagta prece atgriezta veikalam.

***

13.martā vakarā Ludzā personu grupa no kāda dzīvokļa, pielietojot vardarbību, nolaupīja 1979.gadā vīrieti, kuru aizveda prom ar automašīnu. Pēc dažām stundām vīrietis tika atlaists. Uzsākts kriminālprocess par personas nolaupīšanu. Pēc policijas rīcībā esošās sākotnējās informācijas, iespējamais nolaupīšanas iemesls – sadzīves konflikts. Visas saistītas ar notikušo personības noskaidrotas. Šī kriminālprocesa ietvaros tika aizturētas 2 personas: 1980.gadā dzimusī sieviete un 1979.gadā dzimušais vīrietis, kuriem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekli. Izmeklēšana turpinās. Par izdarīto noziegumu esošā likumdošanā tiek  paredzēts  sods-  brīvības atņemšana uz laiku līdz 10 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

14.martā ap plkst.09:00 Ciblas nov. Ciblas pagasta teritorijā kāds vīrietis, izstrādājot meža cirsmu, zem koka atrada artilērijas lādiņu. Paziņots NBS attiecīgajām dienestam.

***

15.martā ap plkst.23:55 Kārsavas novada Salnavas pagastā pie kādas nedzīvojamās mājas  Ludzas iecirkņa darbinieki, sadarbībā ar Valsts Robežsardzes Aviācijas pārvaldes amatpersonām, aizturēja 1968.gadā dzimušo vīrieti. Vēlāk, veicot sankcionētu kratīšanu minētajā  mājā, policijas darbinieki atrada un izņēma 3000 litrus brāgas, 170 litrus kandžas un alkohola ražošanas iekārtas. Vīrietis, kas tika aizturēts,  agrāk vairākkārt bija nonācis policijas redzeslokā par dažādu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu. Tiek nozīmētas ekspertīzes. Policija veic tālāku izmeklēšanu.

IMG_3248 IMG_3227 IMG_3226 IMG_3222 IMG_3220 IMG_3207 IMG_3202

Sagatavoja:

Jeļena Rutkovska,

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

Tālr.: 65703807, 26540044

coloring.cool