LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Flurries
0°C
 
A A A

POLICIJA ZIŅO

VP_logoLaika posmā no š.g. 25.februāra līdz 4.martam VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Ciblas, Zilupes un Kārsavas novadu teritorijas, tika reģistrēti 45 notikumi: 12 zādzības (tai skaitā 4 – no mājas vai dzīvokļa), 6 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi, 5 huligānisma gadījumi, netika konstatēts neviens ģimenes konflikts. Uzsākti 17 (!) kriminālprocesi. Sastādīti 34 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 70 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēti 2 gadījumi, kad velosipēdisti brauca ar riteņiem alkohola reibumā. Reģistrēti 4 ceļu satiksmes negadījumi, cietusī zirga pajūga vadītāja.

***

24.februārī ap plkst. 19:30 pagaidām nenoskaidrota persona, izsitot loga stiklu, saimnieka prombūtnes laikā iekļuva kādā mājā Ludzā, Zvirgzdenes ielā un izdarīja mantu zādzību. Materiālais zaudējums tiek noskaidrots. Izmeklēšana turpinās. Vainīgā persona tiek meklēta.

***

25.februārī Zilupes nov. Pasienes pag. c.Pasiene uz lauka tika atrasts 1954.gadā dzimušā vīrieša līķis, kas atradās bezvēsts prombūtnē kopš pagājušā gada 10.decembra.

***

26.februārī policijā saņemts paziņojums par to, ka Ciblas nov. Pušmucovas pag., saimnieka prombūtnes laikā, no kādas mājas nozagtas vannas istabas iekārtas. Nozagto mantu materiāla vērtība – ap Ls 754. Kopējais materiālais zaudējums noskaidrojas. Izmeklēšanā konstatēts, ka zādzībā tika izdarīta laika posmā no š.g. janvāra mēneša beigām līdz notikušā konstatēšanas brīdim. Vainīgas personas un nozagtas mantas tiek meklētas.

***

26.februārī ap plkst.21:20 Ludzā, Latgales ielā policijas darbinieki konstatēja, ka 1979.gadā dzimušais rēzeknietis automašīnā VW Passat pārvadāja 170 l dīzeļdegvielas bez iegādes kvītīm. Degviela izņemta, vadītājs tiks saukts pie administratīvās atbildības.

***

28.februārī no rīta konstatēts, ka Zilupē, Brīvības ielā no kādas daudzdzīvokļu mājas pagrabtelpas nozagti dārzeņi –ap 15 kg  kartupeļu. Notiek apstākļu noskaidrošana.

1.martā Ludzā, veicot sankcionētu apskati kādā mājā, policijas darbinieki konstatēja 90 l brāgas, 6 l kandžas un 1 kandžas tecināšanas aparātu.  Saimnieks agrāk jau tika saukts pie administratīvās atbildības par līdzīgo pārkāpumu.

1.martā ap plkst. 15:40 Ludzā, Latgales ielā no kāda lielveikala 1991.gadā dzimušais vīrietis  (Pļaviņu nov.), būdams alkohola reibumā, nozaga 2 alkoholisko dzērienu pudeles: 0,5 l tilpuma pudeli “Dukats” un 0,7 l tilpuma degvīna “Nemiroff” pudeli.

***

2.martā  Kārsavas nov. Malnavas pag. konstatēta patvaļīga meža izstrāde. Policija noskaidro visus notikušā apstākļus.

Naktī uz 3.martu īsi pēc pusnakts Ludzā, Stacijas ielā no daudzdzīvokļu mājas pagalma kāds jauns vīrietis mēģināja nozagt automašīnu Audi 100. Mājas iedzīvotāji pamanīja notikušo un kopā ar transportlīdzekļa īpašnieci aizturēja vīrieti. Pēc tam tika izsaukta policija un šis vīrietis nodots policijas darbiniekiem tālākai  rīcībai. Noskaidrots, ka tas ir 1988.gadā dzimušais ludzānietis, kas agrāk bija tiesāts par dažādu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu. Izmeklēšanas gaitā arī noskaidrots, ka aizturētais ir saistīts ar automašīnas VW Passat zādzību, par ko jau bija rakstīts kriminālhronikā, un kura bija nozagta š.g. 3. februārī no daudzdzīvokļu mājas pagalmā Ludzā, Latgales ielā. Policija veic tālāku izmeklēšanu.

***

Naktī uz 3.martu Ludzā, Latgales ielā, uzlaužot uzkarināmo slēdzeni, no kādas mājas izdarīta dažādu mantu zādzība. Vainīgas personas un nozagtās mantas tiek meklētas.

***

VP Ludzas iecirkņa priekšnieks tiekas ar Kārsavas novada domes deputātiem

28. februārī VP Latgales reģiona Ludzas iecirkņa priekšnieks Gunārs Paškevičs ieradās uz Kārsavas novada domes sēdi. Vizītes mērķis — iepazīties ar novada deputātiem, pagastu pārvaldniekiem, speciālistiem, informēt viņus ar policijas darba rezultātiem šogad un apspriest turpmākās sadarbības iespējas.

G. Paškevičs pastāstīja, ka šā gada divos mēnešos Kārsavas novada teritorijā ir uzsākti 16 kriminālprocesi par notikušajām zādzībām, 1 kriminālprocess — par alkoholisko dzērienu nelikumīgu izgatavošanu, 2 — kriminālprocesi par nelikumīgu ieroču glabāšanu, notiek tālākā izmeklēšana.

Iecirkņa priekšnieks  informēja, ka pie administratīvās atbildības šogad saukti 30 Kārsavas novada iedzīvotāji, no tiem  5 administratīvie protokoli sastādīti par nelikumīgu alkohola  dzērienu glabāšanu un realizēšanu. un  3 — par nelikumīgu tabakas izstrādājumu glabāšanu un realizēšanu.

— Šogad policija pastiprināti strādās nelikumīgās akcīzes preču  aprites apkarošanas jomā. Pastiprināta uzmanība tiks pievērsta arī narkotisko vielu izplatības apkarošanai. Esmu pateicīgs gan novada vadībai, gan tā iedzīvotājiem par atsaucību un palīdzību! — tā G. Paškevičs (tālr.: 65703801, 20212030).

coloring.cool