LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

POLICIJA ZIŅO

VP_logoLaika posmā no š.g. 18. līdz 25.februārim VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Ciblas, Zilupes un Kārsavas novadu teritorijas, tika reģistrēti 57 notikumi: 3 zādzības, 8 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi, 4 ģimenes konflikti un 8 huligānisma gadījumi. Uzsākti 8 kriminālprocesi. Sastādīti 33 administratīvā pārkāpuma protokoli. Š.g. 23.februārī, veicot profilaktisko reidu, Ludzas pilsētas tirgū policijas darbinieki konfiscēja 5960 cigaretes ( 298 cigarešu paciņas bez Latvijas akcīzes marķējuma), 1 l kandžas, kā arī 1 persona tiks saukta pie administratīvās atbildības par nelikumīgu cigarešu uzglabāšanu, par ko ir paredzēts naudas sods no Ls 50 līdz Ls 500.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 63 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēti 3 gadījumi, kad vadītāji brauca pie stūres alkohola reibumā: 1 riteņbraucējs un 2 autovadītāji, pret 1 no kuriem uzsākts kriminālprocess, jo persona, būdama alkohola reibumā, vadīja automašīnu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Reģistrēti 2 ceļu satiksmes negadījumi, cietušo un bojā gājušo nav.

***

18.februārī ap plkst.22:00 Kārsavā, Dzirnavu ielā 1981.gadā dzimušais vīrietis, būdams alkohola reibumā, nodarīja miesas bojājumus savai civilsievai. Nozīmēta ekspertīze, lai noskaidrotu nodarīto miesas bojājumu smaguma pakāpe. Notiek notikušā apstākļu noskaidrošana.

***

19.februārī ap plkst.08:55 Zilupes novada Zaļesjes pagastā, izstrādājot mežu, tika atrasts 2.pasaules kara nesprādzis lādiņš, kurš vēlāk tika neitralizēts uz vietas.

Otrais līdzīgs gadījums konstatēts nākamajā dienā,- 20.februārī, kad Kārsavas novada Malnavas pagastā uz lauka tika atrasts vēl viens 2.pasaules kara laika nesprāgušais artilērijas lādiņš. Paziņots NBS.

***

Laika posmā no 19.februāra plkst.23:300 līdz nākamas dienas rīta plkst.07:00 Ludzas novada Isnaudas pagasta Martišu ciemā daudzdzīvokļu mājas pagalmā pagaidām nenoskaidrota persona uzlauza degvielas tvertni vieglai automašīnai Volvo un nolēja degvielu- ap 15 litrus. Saistībā ar minēto tiek veikta pārbaude.

***

21.februārī Ludzas novada Pildas pagastā uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, pārbaudot operatīvo informāciju, kratīšanas laikā policijas darbinieki konstatēja, ka 1988.gadā dzimušais vīrietis savā dzīvesvietā nelikumīgi glabāja 2 medību bises un munīciju.

***

22.februārī policijā saņemts paziņojums par to, ka Zilupes novada Pasienes pagastā tika konstatēta patvaļīga koku cirte.

***

22.februārī Ludzā kādā privātmājā policijas darbinieki, veicot sankcionētu kratīšanu uzsākta kriminālprocesa ietvaros, atrāda un izņēma ap 1640 litriem brāgas, 14 litrus kandžas, 2 kandžas tecināšanas aparātus un kandžas ražošanas izejvielas. Kā arī minētajā vietā tika izņemti 9000 cigaretes un ap 5,5 litriem degvīna, visas šīs preces bez Latvijas akcīzes marķējuma. Nozīmētas ekspertīzes. Tiek veikta tālāka izmeklēšana.

IMG_2762 IMG_2768 IMG_2774***

Pēdējo 2 nedēļu laikā policijā saņemti daži iesniegumi no iedzīvotājiem, kuri vai ir cietuši no suņu uzbrukumiem un kodumiem, vai agresīvi suņi bez uzpurņiem un bez saimnieka uzraudzības draudēja garāmgājēju drošībai.

Ņemot vērā, ka pavasara laikā suņi paliek agresīvāki, daudzi suņu īpašnieki neievēro suņu turēšanas kārtības prasības, un, lai turpmāk novērstu pārkāpumus, kas saistīti ar suņu turēšanu, policija lūdz visus suņu īpašniekus pievērst lielāko uzmanību dzīvnieku turēšanas prasību ievērošanai.

Kā arī atgādinām, ka pārkāpēji tiks saukti pie administratīvās atbildības: par dzīvnieku turēšanas prasību pārkāpšanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām no Ls 5 līdz līdz Ls 250, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas. Par tādiem pašiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas vai ja to dēl nodarīts fizisks vai materiāls zaudējumsuzliek naudas sodu fiziskajām personām no Ls 50 līdz Ls 500, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas.

 

Informāciju sagatavoja:                                           

Jeļena Rutkovska,

Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

coloring.cool