LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 28. maijs
Vilhelms, Vilis
Ludza
Cloudy
10°C
 
A A A

POLICIJA ZIŅO

Laika posmā no šā gada 8. līdz 15. oktobrim VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Ciblas, Zilupes un Kārsavas novadu teritorijas, tika reģistrēti 48 notikumi: 13 zādzības (tai skaitā 4 – no veikaliem, 3 zādzības no mājas vai dzīvokļa, 3 – no automašīnām), 6 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi, 3 huligānisma gadījumi, 5 ģimenes konflikti. Uzsākti 14 kriminālprocesi. Sastādīti 27 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 54 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 5 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkohola reibuma stāvoklī, tostarp 3 automašīnu vadītāji un 2 riteņbraucēji. Nedēļas laikā reģistrēti 4 ceļu satiksmes negadījumi, cietušo un bojā gājušo nav, pārsvarā avārijas notikušas pierobežā.

 

***
Kā jau rakstīts kriminālhronikā, 6. oktobrī Ludzā, Lielā Ezerkrasta ielā no kādas automašīnas pazuda mobilais telefons. Veicot izmeklēšanu uzsāktajā kriminālprocesā, policijas darbinieki konstatēja, ka garnadža guvums bija nevis viens, bet 2 mobilie telefoni un šo zādzību ir izdarījis 1986. gadā dzimušais vīrietis. Jāpiebilst, ka šīs jaunais cilvēks agrāk jau bija nonācis policijas redzeslokā.

***
9. oktobrī policijā saņemts paziņojums par to, ka naktī no 7. uz 8. oktobri Ludzā, Krāslavas ielā no kāda veikala pagaidām nenoskaidrotas personas nozaga 9 automašīnas riepas: Pirelli, Hankook, GT Radial. Nodarītā materiālā zaudējuma apmērs – ap Ls 560. Vainīgās personas un nozagtās mantas tiek meklētas.

***
Naktī no 9. uz 10. oktobri Ludzas novada Nirzas pagastā nozagtas dažādas traktora T30 detaļas. Nodarīts materiālais zaudējums uz summu Ls 500. Uzsākts kriminālprocess. Policija veic tālāku izmeklēšanu.

***
14. oktobrī Ludzā konstatētas 2 preču zādzības no lielveikaliem, kurus izdarījusi viena persona: plkst.13:05 Latgales ielā 1949. gadā dzimušais vīrietis nozaga no lielveikala alkoholiskā dzēriena „Piparu” pudeli (tilpums – 0,5 l). Materiālais zaudējums – Ls 3,95. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros šīs vīrietis tika aizturēts. Pēc procesuālo darbību veikšanas vīrietis tika atlaists mājās. Bet noziedzīga nodarījuma izdarīšana un atzīšana viņu par aizdomās turēto neatturēja vīrieti no turpmākās pretlikumīgu darbību veikšanas. Tajā pašā dienā plkst. 15:43 šīs vīrietis tika aizturēts jau citā Ludzas lielveikalā par to, ka nozaga degvīna „SOS” pudeli (tilpums – 0,2 l). Šoreiz vīrietis tika aizturēts un ievietots īslaicīgās aizturēšanas vietā līdz drošības līdzekļa piemērošanai. Agrāk šīs vīrietis jau vairākas reizes bija nonācis policijas redzeslokā par līdzīgu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu.


Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore

coloring.cool