LV EN

Piektdiena, 2022. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Flurries
-6°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no š.g. 4. līdz 11. jūnijam VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 42 paziņojumi par dažādiem notikumiem, tai skaitā 5 zādzībām, 4 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 2 ģimenes konfliktiem un 7 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 7 kriminālprocesi. Sastādīti 20 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 91 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, 4 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, tai skaitā 3 automašīnas vadītāji un 1 mopēdists. Uzsākti 2 kriminālprocesi par transportlīdzekļa vadīšanu bez tiesībām alkoholisko dzērienu iespaidā. Konstatēti 4 ceļu satiksmes negadījumi, cietušo un bojā gājušo nav.

***
Nedēļas laikā policijas darbinieki konstatēja 2 gadījumus, kad Ludzā 1992. gadā dzimušais vīrietis un kāds 17-gadīgais jaunietis pie sevis glabāja polietilēna maisiņus ar narkotiskai augu masai līdzīgo vielu. Maisījumi izņemti un nosūtīti ekspertīzes veikšanai. Jāpiebilst, ka 1992. gadā dzimušais vīrietis agrāk jau bija nonācis policijas redzeslokā par līdzīgu likuma pārkāpumu.

***
5. jūnijā Kārsavas nov. Salnavas pagastā no ceļa būves automašīnas kāds 13-gadīgais pusaudzis nozaga naudu – ap Ls 140. Uz doto brīdi policija turpina noskaidrot notikušā apstākļus. Ar augstāk minēto noziedzīgo nodarījumu saistītais pusaudzis agrāk jau bija nonācis policijas redzeslokā par dažādu likumu pārkāpumu izdarīšanu.

***
7. jūnijā ap plkst. 22:00 Ludzā, Liepājas ielā kādā daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpā sieviete iepūta sejā asaru gāzi savam kaimiņam. Policija noskaidro visus notikušā apstākļus.

***
9. jūnijā Kārsavas nov. Salnavas pag. Salnavas ciemā kādā dārzā atrasts nesprādzis 2. Pasaules kara lādiņš. Paziņots Zemessardzes Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotai.

***
Kā jau rakstīts kriminālhronikā, laika posmā no š.g. 24. maija līdz 1. jūnijam no kādas neapdzīvotās mājas Ludzas nov. Isnaudas pagastā tika nozagtas dažādas mantas no metāla. Turpinot izmeklēšanu uzsāktajā kriminālprocesa ietvaros, policijas darbinieki noskaidroja ar notikušo zādzību saistīto personu loku. Viens no garnadžiem tika aizturēts – 1985. gadā dzimušais vīrietis, kurš agrāk jau bija nonācis policijas redzeslokā par dažādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, tai skaitā zādzībām. Zādzības izdarīšanas laikā zaglis atradās alkohola reibumā. Daļa nozagto mantu atrastas kādā metāla uzpirkšanas punktā Ludzā.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore