LV EN

Pirmdiena, 2023. gada 30. janvāris
Tīna, Valentīna, Pārsla
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

POLICIJA ZIŅO

Laika posmā no š.g. 20. līdz 27. augustam VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 49 notikumi: 11 zādzības, 8 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi, 5 huligānisma gadījumi. Š.g. 21. augustā konstatēta patvaļīga koku cirte Ludzas novada Cirmas pagasta teritorijā. Uzsākti 10 kriminālprocesi. Sastādīti 18 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 72 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 9 (!) gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkohola reibuma stāvoklī, tai skaitā 2 automašīnu vadītāji, 1 mopēdists, 1 traktora vadītājs un 5 riteņbraucēji. Nedēļas laikā reģistrēti 4 ceļu satiksmes negadījumi, cieta 1 motorollera vadītājs, bojā gājušo nav.

***
Naktī uz 21. augustu Zilupes novada Zaļesjes pagasta Surbeļu ciemā pagaidām nenoskaidrota persona, izsitot loga stiklu, iekļuva šķūnī, kas atrodas blakus daudzdzīvokļu mājai. Garnadža guvums – metināšanas aparāta kabeļi un tvertne ar 5 litriem benzīna. Uzsākts kriminālprocess.

***
21. augustā konstatēts, ka Kārsavas novada Mežvidu pagastā no kādas neapdzīvotās mājas nozagts elektrības skaitītājs.

***
22. augustā no rīta konstatēts, ka aizvadītās nakts laikā Ludzā, Liepājas ielā no kāda daudzdzīvokļu mājas pagalma nozagta automašīna Renault Espace tumšā krāsā. Līdz šim brīdim transportlīdzeklis nav atrasts.

***
22. augustā no rīta policijā saņemts paziņojums par to, ka Zilupē, Mērnieku ielā no kādas siltumnīcas nozagti dārzeņi – tomāti un pipari. Vainīgās personas noskaidrotas. To ir izdarījuši 3 jaunie vīrieši: 1989. gadā, 1991. gadā un 1992. gadā dzimušie vietējie iedzīvotāji.

***
Naktī uz 23. augustu ap plkst. 02:00 Zilupes novada Zaļesjes pagasta Rivcānu ciemā tika izdarīta mantu zādzība no ekskavatora. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, pa „karstām pēdām” policijas darbinieki aizturēja 2 vietējos iedzīvotājus: 1990. gadā un 1991. gadā dzimušos vīriešus. Nozagtās mantas atrastas.

***
23. augustā no rīta konstatēts, ka Kārsavas novada Salnavas pagastā notikusi ielaušanās kādā mājā. Saimnieka prombūtnes laikā nenoskaidrota persona, uzlaužot ieejas durvis, iekļuva iekšā un nozaga naudu – ap Ls 47 – un dažas mantas. Policija turpina noskaidrot visus notikušā apstākļus.

***
Laika posmā no 23. augusta plkst. 22:00 līdz nākamas dienas plkst. 7:00 no rīta Ludzā, Tālavijas ielā remontējamā ielas posmā nezināma persona nozaga pagaidu luksofora akumulatoru.

***
25. augustā ap plkst. 7:30 Ludzā, Raiņa ielā kāds vadītājs, braucot atpakaļgaitā, uzbrauca motorolleram. Automašīnas vadītājs, rupji pārkāpjot Ceļu satiksmes neteikumu prasības, notikuma vietu atstāja. Cietušajam motorollera vadītājam, kuram konstatēti daži sasitumi, medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas. Tiek noskaidrota ar notikušo saistītā transportlīdzekļa vadītāja personība.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore