LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

POLICIJA ZIŅO

Laika posmā no š.g. 27. augusta līdz 3. septembrim VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Ciblas, Zilupes un Kārsavas novadu teritorijas, tika reģistrēti 49 notikumi: 12 zādzības, 4 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi, 2 ģimenes konflikti, 5 huligānisma gadījumi. Pagājušajā nedēļā konstatētas patvaļīgas koku cirtes Ludzas novada Istras un Pildas pagastu teritorijās. Uzsākti 9 kriminālprocesi. Sastādīti 19 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 54 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 3 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkohola reibuma stāvoklī (visi – automašīnu vadītāji). Nedēļas laikā reģistrēti 5 ceļu satiksmes negadījumi, tai skaitā 2 avārijas ar smagām sekām; cieta 4 personas, 1 gāja bojā.

***
28. augustā konstatēts, ka Kārsavas novada Salnavas pagastā notikusi iekļūšana kādā mājā. Garnadža guvums – ritenis un motorzāģis. Materiālais zaudējums – ap Ls 220. Noskaidrots, ka velosipēdu nozaga kāds 12-gadīgais pusaudzis. Ritenis atdots īpašniekam. Izmeklēšana turpinās.

***
29. augustā pēc pusdienām policijā saņemta informācija par to, ka apzagta vēl viena baznīca. Šoreiz – Ludzas novada Briģu pagasta Jaunā Slobodkā. Noziedznieki caur zvanu torni iekļuva pareizticīgajā baznīcā un nozaga 9 svētbildes. Zādzība izdarīta laika posmā no š.g. 27. augusta plkst. 20:00 līdz notikušā konstatēšanas brīdim. Vainīgās personas un nozagtas svētbildes tiek meklētas.

***
Laika posmā no š.g. 1. augusta plkst. 08:00 līdz 30. augusta plkst. 17:15 Ciblas novada Līdumnieku pagastā no kādas neapdzīvotas mājas nozagti dažādi izstrādājumi no metāla.

***
2. septembrī plkst. 20:00 Ludzas novada Isnaudas pagasta Isnauda ciemā automašīna VW nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Avārijas rezultātā cieta 3 personas, kas atradās automašīnā. Uzsākts kriminālprocess. Tiek noskaidrots, kas vadīja transportlīdzeklī, kā arī citi notikušā apstākļi.

***
Tajā pašā dienā 15 minūtes vēlāk, plkst. 20:15 policijā saņemts vēl viens paziņojums par ceļu satiksmes negadījumu ar smagām sekām: Ludzas novada Pildas pagasta Zeiļovas ciemā 1982. gadā dzimušais vīrietis, vadot automašīnu VW, uzbrauca meža dzīvniekam – alnim. Sadursmes rezultātā cieta transportlīdzekļa vadītājs, kas ar dažām traumām nogādāts medicīnas iestādē. Pasažiere no gūtām traumām notikuma vietā mira. Avārijā gājis bojā arī meža dzīvnieks.

Policijas paziņojums
Kā jau ziņots kriminālhronikā, naktī uz 17. augustu ap plkst. 03:30 kāds Lietuvas vadītājs konstatēja, ka no viņa kravas automašīnas VOLVO, kura bija novietota stāvēšanai Ludzā, Latgales ielā pie DUS „Latvijas nafta”, nozagtas dažādas mantas: navigators „Novitell”, rācija „Midland”, 2 mobilie telefoni – Samsung Galaxy un NOKIA, pase, personas identifikācijas karte, 2 transportlīdzekļu tehniskās pases, invalīda apliecība, Krievijas Federācijas 4000 rubļi, vadītāja apliecība un automašīnas atslēga. Uz doto brīdi tika atrasta tikai automašīnas atslēga.
Policija atkārtoti lūdz iedzīvotājus: gadījumā, ja tiks atrasta kāda no augstāk minētām nozagtām mantām, nekavējoties paziņot par to policijai, zvanot pa tālr.: 110, 65703800 vai personīgi griezties policijas iestādē. Iepriekš pateicamies par palīdzību!

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore