LV EN

Ceturtdiena, 2022. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Cloudy
-1°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no š.g. 2.līdz 9.maijam Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēts 71 ziņojums par dažādiem notikumiem: 13 zādzībām (tai skaitā 3 – no dzīvokļa vai mājas, 4 – no lielveikaliem ), 11 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 1(!) ģimenes konfliktu, 11 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 19 kriminālprocesi. Sastādīti 24 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 55 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 4 (!) gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu iespaidā, tostarp – 1 automašīnas vadītājs, 1 velosipēdists, 1 mopēda vadītājs un 1 traktorists. Notika 1 ceļu satiksmes negadījums Zilupes nov. Zaļesjes pag. Terehovā – cietušo un bojā gājušo nav.

***

Kā jau rakstīts kriminālhronikā, š.g. 29.aprīlī Kārsavas nov. Mērdzenes pag. no kādas būvniecības tehnikas, kura nakts laikā atradās būvdarbu objektā, nozagtas dažādas detaļas no metāla. Nodarīts zaudējums Ls 7012 apmērā. Turpinot izmeklēšanu noskaidrots, ka to ir izdarījis 1978.gadā dzimušais vīrietis, kurš strādāja par apsargu šī būvniecības firmā. Daļēji nozagtas detaļas atrastas.

***

Kā jau rakstīts kriminālhronikā, 28.aprīlī no rīta Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī tika saņemta informācija, ka no Kārsavas nov. Malnavas pag. uz medicīnas iestādē nogādāta 1954.gadā dzimusī sieviete ar apdegumiem. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XIII nodaļas – noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību. Veicot izmeklēšanu uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, policijas darbinieki noskaidroja, ka ar notikušo saistīts 1985.gadā dzimušais vīrietis, kurām piemērots drošības līdzeklis- nodošana policijas uzraudzībā. Aizdomās turētais agrāk jau bija nonācis policijas redzeslokā. Izmeklēšana turpinās.

***

2.maijā konstatēts, ka Ludzas nov. Rundēnu pag. no elektrolīnijas nozagti 7 vadu pārlaidumi. Policija noskaidro visus notikušā apstākļus.

***

5.maijā un 6.maijā konstatētas kārtējas preču zādzības no veikaliem Ludzā: ap plkst. 17:10 1982.gadā dzimušais vīrietis nozaga 2 alkoholisko dzērienu “Brendijs” pudeles, nodarot materiālo zaudējumu Ls 11,98. Otrais zādzības gadījums konstatēts ap plkst. 19:12 , kad citā lielveikalā 17-gadīgā pusaudze nozaga 2 kūpinātas desas.

Abos gadījumos uzsākti kriminālprocesi. Saistītas ar notikušo personas agrāk jau bija nonākušās policijas redzeslokā.

Nākamajā dienā no viena lielveikala izdarītas vēl 2 preču zādzības: ap plkst.15:45 1992.gadā dzimušais jauns cilvēks nozaga viskija pudeli Ls 8,99 vērtībā. Vēlāk ap plkst. 18:10 1983.gadā dzimušais vīrietis nozaga 2 šprotu bundžas Ls 1,44 vērtībā. Par zādzību izdarīšanu uzsākti kriminālprocesi.

***

6.maijā Kārsavā, Vienības ielā no kādas saimniecības ēkas nozagts mopēds “Delta”. Apstākļi tiek noskaidroti.

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska,

Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore